Letní dny a příjemné teploty člověka přirozeně vyhánějí ven. Zábavy je tam dost. Kromě lákavých zahrádek připojených k nejrůznějším restauračním zařízením, se dostává i na kulturu. Hudební festivaly, letní kina a konečně i divadlo. A právě to je v létě dosti specifické. Nejčastěji se objevuje ve formě pouličního divadla. Žádná opona, žádné lóže ani velké róby či židličky namačkané ve sklepních prostorách nějaké alternativní scény. Pouliční divadlo vás nechá volně dýchat a být svobodným.

Ztracená kola času (Lost Wheels of Time)

Máte rádi Alenku v říši divů? Pokud ano, jistě nevynechejte klaunské představení Ztracená kola času. Do Česka jej přiveze soubor Serious Clowns. Prostinký příběh o dvou lidech. Jeden je bláznivý vědec. Pomocí svých vynálezů se snaží ovládnout čas. Druhý vlastně není člověk. Je králík. Jeden z četných vynálezů nechtěně zničí. Rozzuřený vědec promění, za trest, ušáka ve strace. Až později zjistí, že se jedná vlastně o velmi milého společníka. Ale čas je neúprosný, zvlášť ve stáří. Jeho přítel umírá. Je vůbec možné zastavit čas a vrátit někomu život? Soubor Seroious Clowns se o to pokusí. Využije řadu gagů, klaunství, cirkus, tanec a zapojí i dětského diváka. Výsledkem bude dojemný lidský příběh. Příběh o sobectví, mládí, energii a zároveň o síle přírody a lidské moudrosti. A hlavně o přátelství.

Seroious Clowns

Soubor pohybového divadla momentálně sídlí v Berlíně. Za zakladatele souboru je považován Fjodor Makarov. Narodil se v Moskvě, ale už v dětství emigroval do Izraele. Divadlo vystudoval na akademii v Jeruzalémě a absolvoval celou řadu zahraničích stáží. Jeho pravou rukou je Adam Read, část života prožil ve Francii. Cirkusové a klaunské zkušenosti sbíral ve slavném Cirque du Soleil. Nedílnou součástí představení je taky hudba. O tu se stará Izraelský skladatel Iliya Gertman.

Představení Ztracená kola času se bude v Česku hrát hned třikrát. Příležitostí k návštěvě je tedy víc než dost.

15. července, 19:00, Festival Za dveřmi, Výstaviště Holešovice, Praha
16. července, 18:00, Festival Za dveřmi, Výstaviště Holešovice, Praha
17. července, 19:00, Festival Živá ulice, Mlýnská strouha, Plzeň

Festival Za dveřmi

Festival Živá ulice

Trailer k představení

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Ahinsa – Nenásilí

Další článek

"Žid a zdráv"