Vzpomínám si na hodiny zeměpisu a neustále omílání informace, že ja africký kontinent je chudý. To samé se opakovalo při večeři, když mi jako malému říkali, “jez, co by za to jídlo dalo dítě v Africe!”  Vzpomínám si, jak jsme si to říkali se spolužáky i mezi sebou, když třeba někdo vyhazoval UHO s masem a knedlíkem na umaštěném tácu, který se otíral stejným hadříkem jako záhyby tělesa topení od prachu.

Přesto (když si na to všichni zavzpomínáme i s různými vtipnými či nehezkými myšlenkami) věřím, že se shodneme, že při ukázce černošských dětí z Afriky s oteklými bříšky, jsme byli rádi, že máme to štěstí, že jsme se narodili v lepší zemi, i když tehdy ne v jedné z těch lepších, přesto máme fajn život. Jim to nikdy tak souzeno nebylo.

Nyní se svět dává do pohybu, reaguje na dnešní dobu a změny se dějí tak rychle, že nestíháme na všechno reagovat  adekvátně, s rozmyslem tak jak by se čekalo od rozumného člověka v 21. století, jež je poučen minulostí. Přesto to jídlo, které sem tam končí v popelnici u všech lidí v Čechách, jednou zplesnivělý chleba, jindy šunka která má den po expiraci atd., v nás již nevyvolává pocit viny, že by ji byl někdo mohl sníst. Stal se z nás stejný materiálistický konzument, jakým jsme třeba dříve pohrdali. Ale co kdyby místo přeplněných košíků plných nepotřebných potravin pro naše chuťové buňky ovlivněné reklamou, které i já jím (ale s rozmyslem), třeba v podobě hermelínového salátu s bílým rohlíkem, místo peněz, které nadarmo utrácíme, jsme více pomohli (třeba i málem), těm nafouklým černošským bříškám, které třeba plný obchod potravin ani neviděli.

A víte o tom, že podle mezinárodního genetického testu provedený maďarskou společností YRBAF a.s., jsou nejkrásnější děti ze zplození černošky/černocha a genetického Čecha..??!

arlenis-sosa-sexy-modelo-de-victoria-secret

3 Komentářů

 1. 2.8.2015 – 17 Av 5775 v 15:53 — Odpovědět

  Já jsem materialistickým konzumentem nikdy v životě nepohrdal a hrdě se k němu hlásím i dnes :-).

  4
  0
 2. 2.8.2015 – 17 Av 5775 v 16:03 — Odpovědět

  Díky Tome ))

  2
  2
 3. robert
  2.8.2015 – 17 Av 5775 v 16:19 — Odpovědět

  před rokem 1989 jsme mnozí byli cílenými objekty komunistrické perzekuce a jejich odpudivých praktik. A asociační klamy patřily k mocné zbrani tehdejších vládců. Tak například v nás cíleně vzbuzovali protikladné asociace, takže nás měly rozlítostňovat trpící v Africe, abychom si na frontách na wc papír, nebo banány, nebo nemožnosti cestovat, atd., vždy říkali ale ti chudáčkové v Africe se mají hůř…

  4
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Izrael má díky technologii 70% pitné vody z moře

Další článek

Technopárty v Červeném Újezdě