Nejsem odborník (aspoň ne takový, abych poznal, kdo zpívá falešně) přesto  mám hudbu moc rád, poslouchám ji každý den podle nálady a svobodu nechávám i lidem, kteří poslouchají jinou hudbu než já.

Na Technu, opravdovém Technu jsem byl tak asi desetkrát v životě. Jednu dobu, kolem mých dvaadvaceti let, jsem tam jezdil celkem pravidelně. A tak si troufám říct –  i když Ti co tam tento víkend tančili, se mnou třeba nebudou souhlasit – že je to drogová hudba! Neříkám tím, že drogy jsou dobré nebo špatné, pouze říkám, že ta hudba se dá poslouchat pouze na drogách, jinak je naprosto mimo a nedá se poslouchat –  prostě je to jediná hudba která nemá žádnou přidanou hodnotu pokud současně s ní si nevezmete nějaké drogy.

S tímto faktem jsem k technu vždycky přistupoval a s radostí konzumoval Koule neboli Bonbónky (Extáze), LSD a do toho si dal jointa. A když už jsem chtěl usnout, tak nějaká ta piva a panáky, jelikož alkohol vůbec nevnímáte a necítíte. Pak tu hudbu pochopíte: někoho motivuje tančit v dámských šatech přímo u repráku, někoho motivuje, aby se z něj stala skorotroska s myšlenkami, jež v tu chvíli dávají mnohem větší smysl něž jindy.

Co ale nikdy nemohu pochopit, je že toto se dozvím na iDnesu: „Malé dítě, zhruba roční, bylo možné vidět i přímo na technoparty. Nesla je mladá maminka, miminko mělo na uších velká sluchátka, jež ho chránila před hlukem, ale nikoliv vibracemi ve vzduchu. Tatínek tlačil kočárek.“

Ani před 15 lety by mě nikdy nenapadlo vzít na takovou akci dítě, roční dítě…!!!

A jsou drogy špatné? Tímto dilematem se zabývám celý dosvadní život, jako otec i jako nejenom bývalý konzument drog. Všechno závisí na míře a na druhu drogy! Nepřeju si, aby moje děti braly drogy, přesto si neumím představit krásnější podzimní (moje nejoblíbenější roční období) den v nějakém parku, kde nepotkám nikoho s kým bych si musel povídat a zakouřím si jointa, poslouchám hudbu, přemýšlím a derou se mi do hlavy další a další nápady které bych rád zrealizoval – joint je už pro mě v mém věku konečná.

Ale na druhou stranu se nedá jednoznačně říci, že čisté drogy, jako houby, či opravdová MDMA (bez amfetaminu) Vám nemůžou přiblížit druhého člověka, se kterým si celý den a noc povídáte jako byste byli na jedné empatické vlně a čtete si v podstatě myšlenky – míněno naprosto vážně! Otázkaje,  jak a kolik a hlavně s kým je konzumujete.

A by tenhle článek zapadal do konceptu Shekelu, protože to není ani o náboženství, ani o ekonomice, ani to není interview, možná si budete myslet že jsem jen ubohej vyléčenej feťák, ale k pochopení mého Boha, toho uvnitř v mém EGU, který mi zůstává i 16 let bez požití tvrdé drogy, jsem právě na houbách došel…

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Kam se vám ztratila ta dětská lítost?

Další článek

Za otevřenou Evropu, proti rasismu a xenofobii