Představenstvo kongregace Darchei Noam jednohlasně schválilo sponzorství, které má rodině uprchlíků ze Sýrie umožnit přesídlení do Kanady. Očekávané jazykové problémy mají vyřešit překladatelé, které kongregace hodlá nalézt mezi návštěvníky partnerské kanadské mešity.

„Jako židé jsme citliví k otázce uprchlíků,“ komentovala pro The Canadian Jewish News situaci Suzanne Kleinová, spolupředsedkyně Sponzorského výboru Rekonstrukcionistické synagogy pro podporu syrských uprchlíků.

Rodina syrských Kurdů se podle ní nachází v Libanonu, ve strašné situaci. Jejich příbuzní sice žijí v Torontu, ale tato rodina bydlí ve stodole a děti pracují společně s dospělými na poli a nemohou chodit do školy.

„Najdeme jim přiměřené bydlení a vybavíme jej pomocí sponzorských darů našich členů,“ řekla Kleinová. „Řada z nás se nemůže dočkat, aby se s uprchlickou rodinou spojila – ať už je to jakákoli rodina – a uvítala ji v Kanadě.“

Aby sponzorský proces mohl začít, musí členové synagogy mezi sebou vybrat třicet tisíc dolarů, což je částka, která uprchlické rodině pokryje náklady na první rok života v Torontu.

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Soutěž, názor, diskuse

Další článek

Islám, zlá předtucha? - II.