Proč Českou republiku obchází strach z muslimů (a z jejich náboženství), když možná až 90% muslimů žije v zemích, jež navzdory ohromným ziskům z prodeje ropy setrvávají v jakémsi zacykleném kruhu úpadku a bezpráví; a sotva Evropu mohou ohrozit tamější masy zbídačelých, trpících obyvatel už jen proto, že se obyvatelé v těchto uměle vytvořených státních útvarech vyčerpávají – a nejen ekonomicky – v neustálých náboženských sporech, ale i v kmenovém násilí?

Muslimský svět je diametrálně odlišný od Západní civilizace a nemá smysl, abychom usilovali o integraci muslimů v Evropě, potažmo se přičiňovali o to, aby se země, kde je vše podřízeno konceptu islámu proměnily v liberální demokracie. Ať si ponechají svou kulturu, svůj světonázor, ať prchají do Evropy, ať zde žijí s námi. Proč bychom jim měli bránit, aby si žili vlastní život. Proč bychom je měli měnit k obrazu svému? Nejsou o nic horší nebo lepší než my, pouze mají svou víru, a kdo nám dal morální právo, abychom je za jejich víru trestali? Pokud je někomu z muslimů život podle šaríi nesnesitelný, máme povinnost jej přijmout a bez výhrad jej utěšit a nabídnout pomocnou ruku a přijmout každého z nich jako hosta.

Připadá nám bezprávné, když občanka Saúdské Arábie nesmí řídit auto, jsme pobouřeni, ze zahalování muslimských žen, jeví se nám kruté, když v muslimském světě zlodějům sekají ruce, kamenují mladé ženy a muže obviněné z cizoložství či prosté zábavy, jsme pohoršeni, že muslimové nemají rádi psy, odsuzujeme muslimy, protože odmítají předislámskou historii, považujeme je za barbary, za ty, kdo žijí na území za hranicemi civilizovaného světa. A otázka, zda je morální povinností se vyjadřovat k islámu a obecně k muslimům, zda je etické být odpůrci imigrace a strašit Evropu tak zvanou islamizací ale vůbec autory polovičatých textů nezajímá.

To mě vede k tomu, abych si znovu položil otázky. Proč mají občané Česka obavy z islamizace? Co si pod pojmem islamizace vlastně představují? Že je muslimové vytlačí z jejich domovů? Seberou jim půdu, majetek, firmy… Ale to není možné. A proč?

Koncept islámu nezná skutečnou hodnotu vlastnictví […vlastnictví je věcí pokroku…][1], a pokud muslimové důsledně na základě svého náboženského přesvědčení nechápou konkrétní pojem odděleného vlastnictví, nejenže odmítají liberální demokracie, ale odmítají i jeden z neochvějných a dosud logicky nevyvratitelných argumentů Západní civilizace: […Kde není oddělené vlastnictví, není spravedlnosti…][2]. Ano, mnoho muslimů na základě své víry neuznává oddělené vlastnictví a tím individualitu. Svou proti argumentaci čerpají, jak na základě studia Koránu, tak kritiku Západu staví na protiargumentech z běžného života. Tedy odmítají, aby se žena účastnila veřejného života, aby se vzdělávala, aby zůstala neprovdána, aby každý jedinec uspokojoval své základní potřeby v souladu s islámskými principy. Muslimové odmítají pokrok, spravedlnost a politické svobody v zemi, ve které trpí nouzí, ale nejen to, odmítají „pravidla“ i v zemi, do které uprchli. Takže z tohoto důvodu rostou obavy z tzv. islamizace? Že muslimové – právě ti nuzní, zbídačelí migranti odmítají základní evropské hodnoty a prosadí si ten svůj konzervativní nepokrokový, nesvobodný, netolerantní světonázor; a mají ti trpící, ubozí, zchátralí, toliko jediný cíl, že Evropu (z)islamizují, tedy, vytlačí Evropany z jejich domovů, seberou jim práci, nahradí je ve státní správě… Ale tomu snad přece sami nevěříte! Pokud by mělo být takové tvrzení pravdou, pak by musela být Západní civilizace slabounká jako malé dítě, aby byla přemožena islámem! To by musela Evropa poskytovat svým pracujícím občanům utrápenou a hladovou existenci, a muslimové by museli být skupinou přemýšlivých a velmi zdatných jedinců zběhlých ve schopnosti směny a v dělbě práce, aby Evropany vytlačili z jejich „půdy a domovů“.

Pouhá existence muslimů logicky s sebou nese z pohledu Evropanů problémy, zejména jejich právní systém a těsná provázanost státu a náboženství, ale vnímat muslimy jako kulturní anebo dokonce náboženskou pohrůžku pro Evropu je přinejmenším směšné. Pokud bych měl zmínit islámskou vojenskou hrozbu, muslimové nejsou pro Evropu o nic nebezpečnější, než Rusko anebo Čína, samozřejmě z jiného důvodu než Rusko, jež je zahleděné do sebe a pana prezidenta Putina a Čína, která má problém, jenž na ni leží jako obrovitý balvan, jak levně, ale přitom do sytosti živit miliardu lidí. A zmiňovat Indii, s jejím cyklickým chápáním historie, ta že by mohla vojensky ohrozit Evropu, takhle uvažovat je stejně nesmyslné, jako v Indii hlásat křesťanství.

A abychom souhlasili s těmi, kdo snad i věří tomu, co vykřikují vůdcové DAIŠ: muslimové dosáhnou znovuzaložení chalífátu, znovuobnoví islámskou říši od Španělska, přes severní Afriku, Balkán, HAMYZROCH HATYCHON[3] až po Indii, abychom se takovými planými vyhlášeními zabývali? To je stejné, jako kdybychom tvrdili, že křesťané v Evropě znovuobnoví Římské impérium. Ale ani tato poznání nás neopravňuje k tomu, abychom se polovičatě vyjadřovali k muslimům. Pokud někomu vadí bezprávné postavení muslimské ženy, jeví se mu jako krutě nespravedlivé právo šaría, pak má neoddiskutovatelnou povinnost se postarat o každého, kdo před krutou surovostí islámu uprchl do Evropy, ale nemá morální ani etické právo se k imigrantům z muslimských zemí vyjadřovat jakkoli negativně a opresivně.

[Pokračování příště]

 

[1] Fergusson, 1767/73:26 in Hayek, 1995

[2] Hayek, 1995:39

[3] HAMYZROCH HATYCHON (המזרח התיכון) Střední východ

11 Komentářů

 1. 7.8.2015 – 22 Av 5775 v 06:55 — Odpovědět

  Mám k tomu fůru výhrad. Tak když je článek na pokračování, tak teď jen jednu. Z Německa odešlo bojovat za Islámský stát odhadem asi 700 občanů. Myslí si snad někdo že to byli rodilí Němci? Možná maximálně pár. Takže to je to, že se nemáme bát muslimských přistěhovalců? A těch pár rodilých je pravděpodobně potomky přistěhovalců. A to je ještě horší, když své učení předávají do další generace. Já se prostě muslimů a islamizace bojím. Jsou to sice pěkné teorie, jak je zde popisujete Roberte, ale praxe je jiná.

  3
  3
  • Erich
   7.8.2015 – 22 Av 5775 v 08:42 — Odpovědět

   Tomáši mohl by jste to rámcově porovnat s rodilými Němci bojujícími ve stejných oblastech ? – doba nasazení, počty, kolik ateistů, kolik věřících, vlastní ztráty, způsobené ztráty. Jak se na toto naše angažmá dívají místní?

   Viděl jste ten prostor, otevřenou krajinu? Není se tam kam schovat. Ve Vietnamu zahnala Amerika Vietnamce pod zem a tady si ti kluci jezdí v Toyotách tak, že jsou vidět na kilometry. Víte já si myslím, že prioritou bylo přes ISIS dorazit Assada a to může ještě chvíli trvat. A ten "blowback" do Evropy nikdo neřešil nebo možná že ano ale tak nějak zase bez nás – Evropanů.

   0
   0
 2. robert
  7.8.2015 – 22 Av 5775 v 07:47 — Odpovědět

  Tomáši, děkuji za komentář. Je to na pokračování a snad v dalších dílech věřím, na svoje otázky ale i obavy odpovědi naleznete.

  1
  0
 3. 7.8.2015 – 22 Av 5775 v 11:38 — Odpovědět

  Neúcta k západním hodnotám, ke svobodě, k právu. Ve jménu politické multikulti korektnosti zametání skandálů pod koberec a cenzura médií, nevymahatelnost práva, rušení právních států – již si nejsou všichni občané rovni, někteří jsou NEDOTKNUTELNÍ. Hrozba terorizmu ze strany dalších generací muslimských imigrantů. Sexuální zneužívání žen, dětí, sexuální otroctví, ženská obřízka.

  Namátkou jsem vybral několik skandálů, které mají na svědomí muslimské gangy, zejména z pákistánu. O kolika z nich jste četli či slyšeli v mainstreamových českých médiích? A to jsou případy, které jsou z Anglie. Tyto skandály se netýkají jen Anglie, ale i Německa, Švédska atd.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Banbury_sex_gang
  https://en.wikipedia.org/wiki/Peterborough_sex_abuse_case
  https://en.wikipedia.org/wiki/Telford_sex_gang
  https://en.wikipedia.org/wiki/Bristol_sex_gang
  https://en.wikipedia.org/wiki/Rotherham_child_sexual_exploitation_scandal
  https://en.wikipedia.org/wiki/Bristol_sex_gang
  https://en.wikipedia.org/wiki/Derby_sex_gang
  https://en.wikipedia.org/wiki/Aylesbury_sex_gang
  https://en.wikipedia.org/wiki/Oxford_sex_gang
  https://en.wikipedia.org/wiki/Rochdale_sex_trafficking_gang

  Důvodů jsou stovky a tisíce, dětské sňatky, dovlečení nemocí (tuberkulóza, AIDS, žloutenky, atd).

  Ne, tohle tady nechci, své rodiny si vážím. Chápu, že sluňíčkářům fakta protečou jedním uchem dovnitř druhým ven, protože se neshodují s jejich světonázorem.

  Islamizace je i velkým antropologickým a sociologickým tématem. Ještě když jsem dělal sociální a kulturní antropologii, tak jsme se učili o jednom antropologovi, který předpovídal islamizaci Evropy ještě v době, kdy by to nikoho nenapadlo. Nechci tady žádné sexuálně neukojené frustrované ekonomické negramotné uprchlíky. Podívejte se do statistik, jak se vyvýjí počet znásilnění ve Švédsku. Švédové ve jménu politické korektnosti zřejmě nevedou statistiku, jestli znásilnění způsobil muslim, či někdo jiný, ale vzrůstající počet znásilnění kopíruje imigraci. Například v roce 2005 to bylo 12000 případů sexuálního násilí, od roku 2010 je to téměř jednou tolik. Zdroj: graf na https://en.wikipedia.org/wiki/Rape_in_Sweden

  6
  0
  • 7.8.2015 – 22 Av 5775 v 14:38 — Odpovědět

   Je to přesně tak, jak píšete. Té "neškodné" teorie jsme od sluníčkářů za ta léta slyšeli už strašně moc, ale praktické příklady jsou úplně o něčem jiném. Já tu Islám také nechci a klidně to řeknu – v jakékoliv formě a podobě. Všichni by si měli uvědomit, že KAŽDÝ islámský terorista byl před tím, než se teroristou stal, pokojný, věřící a mírumilovný muslim. Teroristou se určitě nenarodil a nějakou víru někde získal a v něčem vyrůstal.

   2
   0
  • Erich
   7.8.2015 – 22 Av 5775 v 17:17 — Odpovědět

   Jiří nezapomínejte na Indii, mohlo by se nám to šeredně vymstít :

   http://xman.idnes.cz/film-dcera-indie-nasili-na-zenach-dod-/xman-styl.aspx?c=A150313_132110_xman-styl_fro

   Obyvatelé také vyznávají mnoho různých náboženství, více než čtyři pětiny (78.4%) z nich jsou hinduisté, 14.9% muslimové, 2.5% křesťané a 1.9% sikhové. Podle hinduistické tradice se lidé rodí do sociálních vrstev zvaných kasty. Přísná náboženská pravidla přikazují každé kastě, co má jíst, co si oblékat i jakou vykonávat práci.

   1
   1
 4. 7.8.2015 – 22 Av 5775 v 11:52 — Odpovědět

  http://bretislav-olser.enface.cz/?s=feje-sex-nasili

  1
  0
 5. 7.8.2015 – 22 Av 5775 v 13:22 — Odpovědět

  http://www.forbes.com/sites/rogerscruton/2014/08/30/why-did-british-police-ignore-pakistani-gangs-raping-rotherham-children-political-correctness/

  0
  0
 6. Dominik
  8.8.2015 – 23 Av 5775 v 10:28 — Odpovědět

  Proč někteří pravoslavní křesťané mají "komplikovaný vztah k muslimské ummě":
  1) Ve všech islámských zemích světa dochází k perzekuci a útokům proti pravoslavných křesťanům, podpalování kostelů apod. Nyní se zvyšuje počet muslimů v Evropě, a ejhle, co se nestane; 7.října 2014 muslimští extremisté podpálili koptský pravoslavný kostel Svatých Athanasia a Šenudy v Berlíně. Pravoslavné církve jsou postupně nuceny i v evropských oblastech s vyšší koncentrací muslimů své kostely zabezpečovat kamerovým a bezpečnostním systémem.
  2) Muslimové po dobytí Konstantinopole zabrali a znesvětili náš nejsvětější Chrám, okupují ho už víc než půl tisíciletí a pokračují v tom i nadále, přestože stále požadujeme jeho navrácení. Aby toho nebylo málo, moderní turecká vláda násilně uzavřela všechny naše náboženské školy na území Turecka, perzekvuje tureckou pravoslavnou menšinu včetně patriarchy a zasahuje do interních záležitostí naší náboženské obce. A to si Turecko myslí, jaký je příklad moderní muslimské společnosti, připravené se připojit k EU.

  P.S. "…takhle uvažovat je stejně nesmyslné, jako v Indii hlásat křesťanství."

  Kdo o tom něco ví, tak ví, že v Indii žije jedna z nejstarších křesťanských komunit na světě, tzv. tomášovští pravoslavní křesťané. Takže v Indii byla křesťanská obec mnohem dříve než v mnoha částech naší slavné Evropy. Můžete se podívat: https://www.youtube.com/watch?v=facriKnb4DY

  Pokud jste měl na mysli, že je nesmyslné v Indii šířit "evropské křesťanství", respektive římský katolicismus, pak souhlasím. Proč to vnucovat tam, kde už 2000 let existuje unikátní domácí křesťanská tradice.

  2
  0
 7. Dominik
  8.8.2015 – 23 Av 5775 v 17:10 — Odpovědět

  Muslimští extremisté podpálili koptský pravoslavný kostel v Berlíně:
  http://www.jihadwatch.org/2014/10/a-crime-against-peaceful-coexistence-muslims-burn-coptic-church-in-germany

  2
  1
 8. Dominik
  8.8.2015 – 23 Av 5775 v 17:28 — Odpovědět

  Konstantinopolský patriarcha Bartoloměj mluví o perzekuci ze strany turecké vlády a násilném uzavření pravoslavných náboženských seminářů:

  1
  1

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Torontská synagoga zve syrské uprchlíky do Kanady

Další článek

Izrael na Prague pride 2015