Je to poprvé, co bylo hrozné video IS zveřejněno jen v němčině.Dva islamisté v něm zastřelili dva lidi. Nyní byl jeden z pachatelů identifikován.Pochází ze Severního  Porýní-Vestfálska (NRW).

Jmenuje se Abu Umar al-Almanach a vraždí před běžící kamerou. Úřad na ochranu ústavy identifikoval IS-teroristu. Je mu dvacet osm let a pracoval pro Telekom v Bonnu.

Když zaměstnanci společného internetového střediska (GIZ) spustili v Berlíně-Treptow na půdě Spolkového kriminálního úřadu (BKA) počítač, neočekávaně je překvapily “hezké” záběry. Islamističtí experti z Ústavní kontroly a policie musí každý den pracovat v záplavě hrozné džihádistické propagandy. Videa stětí patří k jejich každodennímu životu, stejně jako záběry z masových poprav a bombových útoků.

Pro bezpečnostní úřady prezentují hrůzostrašná videa “špínu” – jak je nazývá prezident Ústavní kontroly Hans-Georg Maassen – ale někdy jsou i cenným zdrojem informací. V příslušných odděleních odborníci analyzují filmy, hledají známé tváře a snaží se identifikovat německé džihádisty. Každé video, každá fotka by mohla být důkazem trestního činu – možná vraždy, ale někdy dokonce i válečného zločinu.

NĚMCI ZASTŘELILI SVÁZANÉ VLÁDNÍ VOJÁKY

V posledním týdnu se objevilo video z teroristické organizace Islámský stát (IS), které představuje novinku i pro odborníky v GIZ. Záznam natočený v HD rozlišení trvá 5 minut. Je to první propagandistické video IS, které je kompletně v němčině. A také první, na němž je možno vidět německého islamistu při vraždě rukojmého.

Hlavní aktéři vraždy na videu jsou Rakušané Mohamed Mahmoud aka Abu Usamah al-Ghari a islamista z Německa, bojovým jménem Abu Umar al-Almanach. Vyhrožují nemaskovaní, otevřeně, teroristickými útoky ve Spolkové republice a vyzývají muslimy žijící v Německu k zabíjení nevěřících. “Zaútočte na nevěřící v jejich vlastních domech. Zabijte je tam, kde je najdete!” žádá si Abu Umar. V jednom záběru se chopí zbraně. Zastřelí spolu s Rakušanem Mahmúdem dva svázané syrské vládní vojáky, na kolenou, na zemi.

Po vzniku videa se bezpečnostní aparát dal horečně do pohybu. BSA, Spolkový úřad pro ochranu ústavy a BND se pokoušeli zjistit, kdo je Abu Omar al-Almani. Do práce se dala také policie a bezpečnostní úřady ve státě. Trvalo to do začátku tohoto týdne, kdy se vyřešila a objasnila identita IS-vrahů.

SALAFISTA NAROZENÝ VE STUTTGARTU

“Jsme přesvědčeni, že se nám tu osobu podaří identifikovat,” řekla tisková mluvčí BKA ve středu magazínu “Welt”. Podrobnosti nechtěla uvést. Mluvčí Spolkového úřadu pro ochranu ústavy ve čtvrtek prohlásil, že o konkrétních jednotlivých osobách nesmí poskytnout žádné informace.

Podle informací magazínu “Welt” bezpečnostní úřady předpokládají, že se jedná o Abu Umar al-Almanach od Yamin A.-Z., osmadvacetiletého Němce z Königswinteru v Rhein-Sieg-Kreis.Tento v Německu narozený salafista vycestoval přes Turecko do Sýrie před několika měsíci.

Předtím tento islamista přerušil vzdělávání u společnosti Deutsche Telekom v Bonnu. Už tam si ho všimlo okolí kvůli jeho extremistickým názorům. “Yamin A.-Z. začínal u nás jako nadějný, angažovaný a velmi zdvořilý spolupracovník,” řekl mluvčí Telekomu magazínu “Welt”.

Pak, koncem roku 2013, na něm jeho kolegové zpozorovali  změnu.  “Snažili jsme se ho přesvědčit o našich hodnotach,” řekl dále mluvčí. “Když ale pak otevřeně vyjádřil sympatie IS, informovali jsme bezpečnostní úřady. O rok později nakonec  A.-Z. nepřišel do práce a dal výpověď.”

Z pohledu německé kriminalistiky představuje video, v němž Yamin A.Z. účinkuje, něco zcela nového. Němečtí džihádisté zatím nikdy nevraždili před běžící kamerou, nebo alespoň nemohli být identifikováni.Vyšetřování  vycestovavších islamistů se k dnešnímu dni točilo především kolem dvou obvinění: členství v teroristické organizaci (§ 129 a/b)  a příprava těžkého, protistátního násilného činu(§ 89).

PÁCHÁNÍ VÁLEČNÉHO ZLOČINU

Nyní tedy hrozí Yamin A.-Z. v případě jeho návratu obvinění z vraždy a pravděpodobně i obvinění ze spáchání válečného zločinu. Jak “Welt” uvedl, úřad spolkového státního zastupitelství v Karlsruhe již zahájil odpovídající vyšetřování proti IS-teroristům. Podle ústavní ochrany k dnešnímu dni vycestovalo do Iráku a Sýrie kolem 720 islamistů z Německa, aby se tam zúčastnili džihádu. Mnozí extremisté se připojili k IS.

3 Komentářů

 1. ahmed
  15.8.2015 – 30 Av 5775 v 14:06 — Odpovědět

  Uvádim zdroj: http://www.welt.de/politik/deutschland/article145186293/Behoerden-identifizieren-deutschen-IS-Moerder.html

  0
  0
 2. 17.8.2015 – 2 Elul 5775 v 11:46 — Odpovědět

  V Německu narozený salfista, jak se píše v článku. Takže jeho rodiče byli přistěhovalci? Nebo prarodiče? Nebo pochází ze starého německého rodu? Tipoval bych to na to první, ale jen tipoval, nikde se o tom nic nepíše. Proč asi?

  0
  0
 3. Erich
  17.8.2015 – 2 Elul 5775 v 13:56 — Odpovědět

  Správný dotaz, také by mne zajímalo jejich rodinné zázemí protože občas to je celkem zajímavé zjištění :

  http://www.blisty.cz/art/78462.html

  1
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Odborníci na islám? Jeho odpůrci!

Další článek

Šábesový Tel Aviv - fotoreportáž