A jednoho dne otec koupil první barevnou Teslu. Pozor byla to Tesla na dálkové ovládání, a aby se nám neohmataly tlačítka na ovladači, tak jsme ho měli přikrytý igelitem na míru. Ty lepší rodiny, bohužel jsme mezi ně nepatřili, měly i konec toho malého igelitového sáčku zaspárovaný stejně jako okraje. Nám bohužel z toho igelitu ovladač občas vyjížděl.

Co mě na televizi nejvíce zaujalo, byl fakt, že jsem miloval filmy, pohádky cokoliv, kde se zobrazila televize, a v ní další televize, a v ní další televize – jednou byl ten kameramanův záběr tak dlouhý, že jsem stihl a opravdu viděl celý tento nekonečný příběh a napočítal až do 7 televize. Dnes si už nevzpomenu, co to bylo za film. Dnes je realita jiná. Na děti v kině vyjíždějí opravdoví hrdinové přímo z filmového plátna a reálně je oblétají a oni se nezaobírají detaily. Alespoň takto by měli působit psychologické rozbory hodnotící dnešní generaci: Y, Z.

Omyl, každý člověk má kapacitu mozku, která je schopna pojmout detaily, ale naprosto odlišně. Prostě jednoduše řečeno, je mozek, který shromažďuje blbosti a takový mají i současné děti. Tím chci říct: když jsem měl druhý záchvat, víte co mi pomohlo? Hrát manželčinu oblíbenou hru Sims2, protože mi došlo, že tu hru vyvíjelo tolik lidí, že prostě implementovali do figurek většinu lidských rysů. A najednou jsem pochopil, že nejsem ani tak divný, to bylo hrozně příjemné zjištění.

Tím prostě chci napsat: mějte Konvičku rádi, protože takový záchvat postihne každého člověka, ať už v tom současném nebo budoucím životě. A pokud ho opravdu zastihne, bude mu upřímně líto, že lidem kvůli svému zviditelnění tolik ublížil. Pokud se vašich pět minut slávy totiž prodlouží na měsíc, rok nebo dokonce pět let, čím více jste na ní závislí, tím víc ji požadujete i nadále a neznáte hranice, které by Vás mohly zastavit. Samozřejmě je popová hranice, jako takového idola POPU bychom třeba mohli vnímat Sagvana Tofiho, který jistě stejným způsobem jako před třiceti lety balí holky na diskotékách. Ale je i vlna strachu, protože generace které se dnes vyjadřují proti uprchlíkům, vlastně ani nevědí co chtějí a co mají očekávat a co provází tuto nenávist. Aby snad člověk, který je vychován v jisté víře se jí vzdal, nebo snad proto tu máme náboženskou toleranci, aby oni – muslimové – sami!! přišli na to, kde je víra pro Alláha důležitá.

Jednou jsem se zeptal Sama, jestli se cítí jako Žid. Odpověděl mi, že ANO; zeptal jsem se tedy jestli je ŽID, a on odpověděl, že nemá obřízku, takže Žid není. Samo to o sobě popírá to co jsem v minulosti řekl, že děti jsou hotové osoby, které potřebují pouze vytvarovat a stanovit pravidla, ba naopak, je to stále pravda, protože ani my dospělí přesně nevíme kdo jsme, pouze kým chceme být. To ortodoxní židé, podle mého soukromého rozhovoru s rabi Sidonem, směřují více k liberalismu a ti liberální více k pravidlům ortodoxie. Prostě se to začíná prolínat. A to je důležité i pro muslimy, aby začali diskutovat o svých pravidlech včetně svých a se svými ženami. Ale na to přijdou anebo musí přijít sami. Je to jak s dítětem, když mu říkáte, nešahej na sirky, a ty sirky ho vždycky lákaly!

Já tvrdím, že Konvička je nevyzrála osobnost, kterou je špatné nazývat náckem, i přesto, že podle všech definicí se jím jeví, je to pouze člověk, který své Ego a svou slávu nadřadil utrpení lidí, kteří mu slouží jako prostředek k tomu, aby se mohl postavit na vrcholu své pomyslné pyramidy. Ale pokud to není pyramida (třeba ta falešná Maslowova) a on to v budoucnu zjistí, přepadne ho obrovský smutek a lítost nad jeho současným životem.

Buďte na něj prosím hodní a věnujte mu jednu hezkou myšlenku do Vesmíru!

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Chyba prvního dojmu

Další článek

Konflikt v Sýrii a jaderné zbraně