FRANCIE

Muslimové střežili vánoční bohoslužby.

Francouzští muslimové projevili symbolickým činem solidaritu se svými křesťanskými spoluobčany. O Štědrém večeru hlídali křesťanskou půlnoční mši.

Ve Francii sužované terorismem a výjimečným stavem hlídali tamní muslimové na Štědrý večer bohoslužby křesťanů.

“Žijeme společně, jsme bratři,“ zdůvodnil symbolickou akci ve čtvrtek večer Hachim El Jazouli , dlouholetý obyvatel města, muslim narozený ve Francii marockým rodičům. „A všichni jsme na jedné lodi. Když dojde k útokům, vraždí nás všechny dohromady.”

Návštěvníci bohoslužby v severofrancouzském městě sledovali  v satelitním vysílání tento projev solidarity s velkým dojetím. Na závěr pobožnosti zazněl děkovný aplaus pro symbolické strážce.

Před vánočními svátky vláda sdělila, že se po teroristických útocích z 13. listopadu v Paříži postará o nejpřísnější bezpečnostní pravidla pro kostely a jiná místa určená k bohoslužbám. Ministr vnitra Bernard Cazeneuve slíbil náboženským představitelům, že udělá vše pro vytvoření maximální bezpečnosti. Podobně jak tomu bylo i při jiných akcích, byla mimo jiné doporučena kontrola u vchodu do budovy. Policisté  v Pařïži stáli v pohotovosti před mnoha kostely a modlitebnami.

Už po teroristických útocích v Paříži v lednu na satirický časopis Charlie Hebdo a Pařížský košer supermarket Hyper Cacher, který si vybral k útoku terorista Amedy Coulibaly, byla bezpečnost mnoha náboženských institucí ve Francii značně zvýšena. Je rovněž posílen počet policistů a vojáků. (dpa,IslamiQ)

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

JEWISH E-SHOP otevírá oficiálně zítra 28.12.2015 kamenný obchod!

Další článek

„Holokaust připravil o život jen milion židů,“ říká ortodoxní rabín