César 2016 již svou hvězdu našel. Na nejlepší herečku v hlavní roli byla Akademií nominovaná Soria Zeroual za roly Fatimy ve stejnojmenném filmu Philippa Faucona. Tato pětačtyřicetileletá paní se tak zcela nečekaně ocitla  v soutěži s Catherine Deneuve, Isabelle Huppert, Catherine Frot nebo Cécile de France.

Soria Zeroual si nikdy nepředstavovala, že bude hvězdou velkého plátna. A už vůbec ne, že bude kráčet  po červeném koberci.  Byla to obyčejná náhoda, která ji změnila život. A také její nepopíratelný talent,  a  rovněž mnoho společných rysů, které s hrdinkou má.

Fatima, tak jako i Soria,  je čtyřicetiletá žena původem ze severní Afriky, která přijela do Francie bez znalostí jazyka . Poté, co ji opustí manžel, musí vychovávat své dospívající dcery. Po pádu způsobíci ji zdravotní problémy, píše svým dcerám, v arabštině, vše, co má na srdci.

Na rozdíl od Fatimy žije Soria Zeroual stále se svým manželem a třemi syny. Jako Fatima, i ona přijela z Alžírska do Francie v roce 2002. Po absolvování alfabetizačního kurzu začala pracovat jako uklízečka.  I ona mluví ke svým dětem rodným jazykem, a ony jí také již odpovídají ve francouzštině.

Philippe Faucon pracuje pravidelně s  neprofesionálními  herci.  Během své tvorby sáhl mnohokrát po lidech, kteří nejsou na hraní zvyklí, aby v jejich herectví našel upřímnost a přirozenost. Dobrovolnou. Dle jeho slov neexistuje ve Francii herečka, ktrerá by byla schopna ztvárnit Fatimu věrně tak, jako severoafričanka se špatnou znalostí francouzštiny.

Soria Zeroual, která žije v Lyonu, šla na konkurz na doporučení svého bratra , který o něm slyšel. « Šla jsem tam, ale když jsem viděla to množství lidí , dostala jsem strach a chtěla odejít. Nakonec jsem zůstala. Než jsem přišla na řadu, musela jsem jít do práce » řekla. Pozvali ji tedy znovu na následující den. Po několika dnech se rozhodlo , že bude do role obsazena.  « Nevím, proč si mě vybral. Ale byla to pro mě skvělá zkušenost. Bylo to však velmi těžké. » « Nikdo si nemohl být jistý, že se jí podaří udržet si roli až do konce, se všemi potížemi, které měla. Ale dnes vím, že jsem volil správně. Připadá mi to velmi spravedlivé » , analyzuje režisér.

Po skončení natáčení se Soria vrátila ke svému životu i ke své práci uklízečky.   Dne 26. února však bude kráčet po červeném koberci  vedle Philippa Faucona. A bude bezesporu jeho největší hvězdou.

Zdroj: magazín LeFigaro

YouTube FR

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Bible – svatá kniha muslimů?

Další článek

Právo na strach