Náhodné setkání americké muslimky s devadesátiletým židovským mužem získává ohromnou pozornost na sociálních sítích. Paní Leena Al Arian jistě nečekala, že se z jejího zážitku z dětského programu, na který vzala své dcery do bostonského Barnes & Noble, stane senzace pro tisíce lidí.

Lenny přišel za mladou rodinou a vyjádřil jí „upřímnou omluvu za celkové antimuslimské postoje v dnešní společnosti. Měl slzy v očích a řekl, že to musí být moc těžké poslouchat dnes zprávy, že se cítí špatně kvůli předsudkům, které možná moje děti jednoho dne okusí a že jako žid, jehož rodiče vyrůstali bez znalosti angličiny osobně rozumí tomu, jaké to je být zavrhovaný a diskriminovaný,“ popisuje Al-Ariyan na své Facebookové stránce. „Zeptala jsem se, jestli ho můžu obejmout (vypadal, že potřebuje obejmout víc, než já, ale já asi potřebuju obejmout také) a chtěl mě ujistit, že většina Američanů jsou jemní lidé, kteří nenenávidí lidi jako já a nevěří tomu, co slyší ve zprávách,“ pokračuje zápis.

Lenny se s rodinou vyfotografoval a potom koupil oběma holčičkám dárky, „aby na něho měly památku“ a aby si udělal radost ke svým nadcházejícím devadesátým narozeninám.

Al-Arian se rozhodla zážitek veřejně popsat až poté, co jí kamarádka řekla, že by ho měla přidat do „dnešní slepičí polévky pro antirasistickou duši. Do nedělního odpoledne facebookový status Al-Arian sdílelo více než dvaapůltisíce lidí.

Ve světě, kde nejvíc publicity získává nenávist, je zapotřebí šířit i tyto zprávy. Možná nezískají tak vášnivé reakce, ale připomenou, že svět není počítačová hra, nýbrž místo, kde žijí lidé, vzájemně si ve všem podobní bez ohledu na původ, víru, politické přesvědčení a tak dále.

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Je libo piknik v koncentráku?

Další článek

Izraelci zachraňují životy aplikací