Rasisté a neonacisté, většinou ze Spojených států, používají sociální sítě s „relativní beztrestností“ a často mají mnohem více sledujících než militantní islamisté, říká studie, která byla zveřejněna minulý týden.

Předmětem studie bylo osmnáct prominentních rasistických stránek, včetně Americké nacistické strany. Od roku 2012 se počet jejich čtenářů na Twitteru zvýšil ze 3500 na 25000. To je v nápadném rozporu s likvidací Twitterových účtů Islámského státu.

Twitter od absolutní svobody slova a projevu ustoupil v roce 2015, kdy jeho vedení usoudilo, že poskytování platformy pro teroristické organizace je přece jen příliš a uzavřelo více než 360.000 účtů. Soustředí se však zejména na islámské extremisty, zatímco jinak motivované nenávistné skupiny nechává na pokoji.

Dá se předpokládat, že i když mezi opatření Twitteru patří sledování a mazání islamistických materiálů, příznivci ISIS našli jiné způsoby, na internetu i mimo něj, jak šířit své poselství a komunikovat s příznivci.

Výsledky studie ukázaly, že uživatelé častěji nahlašují projevy islamistického extremismu než projevy neonacismu, a správci sociálních sítí věnují řešení prvního z problémů daleko více úsilí.

Přestože rasisté a neonacisté jsou na Twitteru mnohem aktivnější než příznivci ISIS, říká zpráva, administrátoři Twitteru přistupují k jejich aktivitám mnohem liknavěji. Během sběru dat od dubna do srpna letošního roku bylo uzavřeno pouze 288 účtů neonacistů z celkového sledovaného počtu 4000, zatímco příznivcům ISIS bylo za stejnou dobu zablokováno 1100 účtů.

Výsledky studie, kterou provedli specialisté na extremismus z programu spuštěného Univerzitou George Washingtona, zveřejnila agentura Reuters.

isis-header

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

JUDAFEST již tuto neděli!

Další článek

La Gitana- projekt izraelské hudebnice jede kolem světa a zastaví se i v Česku