Izraelská perkusionistka Liron Meyuhas se na začátku září vydala už po několikáté na svoje evropské turné. A už po několikáté zavítá taky do Česka. Je to další hudební událost podzimu, kterou jistě uvítají všichni milovníci world music nebo jen netradičních rytmických nástrojů.

Hang drum. Co to je? Akustický bicí nástroj. Dvě kovové mísy na sobě. Několik zvláštních prohlubní a dokonale meditační zvuk. Nástroj pochází ze Švýcarska, ale už několik let vládně v rukou bubeníků na celém světě.

panart-freies-integrales-hang

Hang drum učaroval i Liron Meyuhas. Ale nejen on. Perfektně ovládá taky cajon, conga, a rig. Poznala a osvojila si hru na nejrůznější druhy bubínků celého světa. Hudbu, vyprávění příběhů a barvité rytmy propojila i ve svém projektu La Gitana. Za doprovodu kytary a trumpety dává nahlédnout do všemožných částí světa. Zpívá anglicky, hebrejsky, italsky, portugalsky. A protože hudbu studovala v Africe, Asii, Americe i Evropě, může nabídnout netradiční mix zvuků a barev.

Vystoupení Liron Meyuhas nejsou jen koncertem, jsou cestovatelskou výpravou, relaxační chvilkou i hodinou hudební teorie.

V Česku bude mít dva koncerty a hned potom zavítá taky na Slovensko. Jestli Vám letos nevyšla žádná exotická dovolená, můžete to v klidu dohnat u poslechu Liron Meyuhas.

  1. září – Jiná káva, Beroun
  2. září – Café v lese, Praha
  3. září – Café Scherz, Bratislava

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Twitter dohlíží na ISIS, neonacistů si nevšímá

Další článek

Dny židovské kultury v Olomouci. Letos věnovány statečným ženám.