Když se řekne “izraelský kontrabasista“, mnoho lidí si nejspíš vybaví Avishaie Cohena. Ano, tady nemůžete šlápnout vedle. Ale výčet nekončí. Stále lepší, stále milovanější a stále úspěšnější je taky rodák z Tel Avivu Adam Ben Ezra. V létě zavítal na Colours of Ostrava a v listopadu bude v České republice znovu. Tentokrát v Brně a Holešově. Je na co se těšit.

 

Adam Ben Ezra

Začínal v pěti letech s houslemi pod bradou a jeho talentu si brzy všimli učitelé hudby. Ale u houslí nevydržel. Chtěl poznat i další nástroje. Brnkal na piano, osvojil si hru na klarinet, cajon… Když je mu šestnáct let, zkusí si zahrát na kontrabas. A ejhle. Tento nástroj se mu zalíbí natolik, že mu zůstane věrný dodnes. Kontrabas je sice velký a na převážení poněkud komplikovaný, ale hodí se všude. Zahrát si na něj můžete jak rock, tak pop, jazz, world music, funky i klasiku.

Hvězda izraelské YouTube scény?

Když s hudbou začínáte, není lehké se prosadit. Adam Ben Ezra k tomu využil sociální sítě.  Několik svých skladeb nahrál na YouTube a bylo jasno. Dnes mají jeho videa na 7 milionů zhlédnutí a on díky nim získal fanouškovskou základnu po celém světě. Když se vám zalíbí jeho koncert, klidně mu napište na jeho profil na Facebooku. Na většinu komentářů odpovídá a je v nich milý a otevřený stejně jako jeho hudba. Není divu, že dnes navštěvuje koncertní síně a kluby po celém světě. Pravidelně jezdí hrát do Londýna, Milána, Paříže, New Yorku… Na podzim bude mít dva koncerty taky v České republice. Budete-li mít možnost, běžte si jeho hudbu poslechnout. Vykouzlí vám úsměv na rtech a příjemně vás naladí na nadcházející zimní období.

2.11. Brno – klub Leitnerka -19.30

http://www.leitnerka.cz/izraelsky-multiinstrumentalista-adam-ben-ezra-poprve-v-brne/

4.11. Zámek Holešov- 19.30

https://www.holesov.info/akce/104-melanie-scholtz-a-adam-ben-ezra

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Vidy – a hned se vidí

Další článek

Love Is All You Need?