Tento měsíc měl ve Spojených státech premiéru snímek Love Is All You Need?, který je adaptací festivalovými cenami ověnčeného krátkometrážního filmu stejného názvu. V obou případech si autorka vzala originálním způsobem na paškál homofobii.

Ve světě, v němž se oba snímky odehrávají, je většinovou sexuální orientací homosexualita, zatímco heterosexualita je tabu a lidé jsou silně heterofobní. Od mala jsou takto vychováváni a indoktrinováni. Děje se tak i skrze náboženství, kdy při mších v kostelích slýchávají, jak Bůh odsuzuje styk muže a ženy (srovnejte s určitými pasážemi Bible odsuzujícími homosexuální styk). Krátkometrážní snímek měl premiéru v roce 2011. Vypráví příběh mladé dívky, které se začnou během dospívání líbit kluci, v důsledku čehož se stane obětí šikany svých vrstevníků. Snímek názorně ukazuje, kam až taková iracionální nenávist může vést, přičemž všechna trápení, které dívku potkají, vychází ze skutečných příběhů.

Autorka pojala myšlenku natočit výmluvný a silný film proti homofobii v reakci na stále rostoucí počet sebevražd mezi LGBT mládeží. Jelikož nedokázala pochopit, jak je možné, že stále existuje velké množství lidí, které si homofobní tendence ve společnosti a šikanu a pronásledování LGBT komunity neuvědomují, rozhodla se natočit film, v němž je svět “naruby” s nadějí, že takto najde konečně mezi lidmi porozumění. Film bodoval na filmových festivalech ve Spojených státech, kde získal ocenění mimo jiné v Atlantě, Los Angeles, Long Islandu či Rhode Islandu.

Popis: Celý snímek v originálním znění. Snímek s českými titulky můžete zhlédnout zde.

Počátkem října měl ve Spojených státech premiéru celovečerní film téhož názvu (festivalovou premiéru měl v březnu 2016) od stejné autorky. Odehrává se ve stejném světě, jemuž dominuje homosexualita, a vypráví dva příběhy, v němž jsou heterosexuální páry obětí šikany a pronásledování. Jeden pojednává o hráčce amerického fotbalu, která se zamiluje do novináře, a druhý o dvou školácích.

Popis: Trailer

Pokud vás LGBT filmy zajímají, nenechte si ujít 17. ročník queer filmového festivalu Mezipatra, který se 3. až 10. listopadu uskuteční v Praze a 11. až 18. listopadu v Brně. Více naleznete na http://www.mezipatra.cz.

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Adam Ben Ezra – prostě sympaťák s kontrabasem. Zahraje v Brně a Holešově.

Další článek

Britští zaměstnavatelé tolerují absence z náboženských důvodů