Roš hašana. Nový rok. Nebo taky hlava roku. Podle tradice byl v této den stvořen svět. A připomíná se i spousta dalších biblických událostí. Narodil se Abraham i jeho vnuk Jákob. Od Roš hašana do Pesachu udeřilo deset egyptských ran. Začala stavba nového chrámu. Nastává deset dnů pokání. Troubí se na beraní roh- šofar. A můžeme pokračovat dál a dál. Letos připadá na 3. října. Pokud Roš hašana slavíte, jistě víte proč. Tady je trocha inspirace a tipů, jak si svátky  zkrášlit, jak zabavit děti anebo prostě jen krásně prostřít slavnostní stůl. A pokud Roš hašana neslavíte, zkuste se jen podívat a třeba naladit na nadcházející podzimní období.

Nový rok a jablka patří k sobě. Podle tradice by se mělo sníst jedno granátové jablko. Prý je v něm 613 semínek. Stejně jako přikázání v Tóře. A jablko s medem? To prý zaručí sladký celý rok.

Zkuste letos tuto laskominu nedávat jen do hrníčku nebo na talířek. Jablečná miska se jistě setká s ohlasem.

2

A co třeba zkusit jablečná lízátka? Zábava může být nejen při jejich konzumaci, ale hlavně při jejich výrobě. Rozmanitým chutím se meze nekladou.

3

Dalším tradičním jídlem je bezesporu ryba. Symbol plodnosti. Ta se má servírovat i s hlavou. Oblíbený rodinný recept není třeba měnit. Co ale využít rybu i jako sladký doplněk sváteční tabule?

4

A když jsme u toho svátečního prostírání. Prim hraje bílá. Barva čistoty a cudnosti. Bílá, kam se podíváš a když dekoraci propojíte se symbolickým ovocem, nemůžete nic zkazit.

5

6

7

Roš hašana, svátek pokání, soudu, studia… Jak přiblížit všechny důležité tradice dětem? Jednoduše, zkuste to zábavou. Nápadů je celá řada.

Co třeba vyrobit originální přáníčko? Stačí čtvrtka papírů, pár kousků balicího papíru, nůžky a lepidlo.

8

Dospělí se toho sice děsí, ale děti ruce od barev milují!

9

Škola hrou a k tomu tematické loto. Stačí vytisknout, ostřihnout a může se hrát.

10

Šofar nesmí chybět! Pro děti z papírové frkačky. Zdobení jak je každému libo.

11

A jeden tip pro zručnější dámy, které nechtějí zanedbávat ani sváteční manikúru.

12

Krásný a sladký nový rok!

Zdroj- Pinterest.com a soukromý archiv autorky

Nákupy na Roš Hašana jedině na JEWISH E-SHOP

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Busking Fest v Plzni. Vydatná porce izraelské hudby.

Další článek

Česká islamofobie