Busking. Pojem, který se stále více rozšiřuje do ulic větších měst. Co to vlastně je? Jednoduše pouliční umění. Buskeři, jak si muzikanti, výtvarníci nebo performeři říkají, využívají volných prostranství, kde ukazují svoje umění. A není to jen tak. Kodex buskerů je velmi přísný a obsahuje například naprostý zákaz rušení nočního klidu, či hraní na místech, kde si lidé nemůžou vybrat, jestli budou poslouchat či nikoli.

Velký svátek pouličního umění bude v Plzni. Pilsen Busking Fest bude v ulicích města už potřetí. Zatímco první ročník byla sázka do loterie, ten loňský už přivítal celou řadu umělců z celého světa. A letos? Letos už je to záruka kvalitní několikadenní zábavy. Babí léto ve znamení huby a živých uliček plzeňského centra. Tvůrčí dílny pro děti i dospělé a celá řada výstav. Muzikanti přijedou z celého světa. A Izrael není výjimkou.

Dani Dorchin

Svoje debutové album vydal zpěvák a kytarista v roce 2014. Druhé vyšlo teprve na začátku července. Za dva roky se muzikant obklopil kvalitními hudebníky a navázal mnoho spoluprací s výraznými osobnostmi izraelské i mezinárodní scény. V Plzni stráví čtyři dny, a kdo nestihne jeho koncert tam, bude mít ještě další příležitosti. Z Plzně zamíří do Prahy, kde zahraje 4. října v Brix Baru a 6. října v ostravském klubu Hluvina.

Pilsen Busking Fest

  1. 9. – 20:00
  2. 9. – 17:00, 19:00
  3. 9. – 14:00, 19:00
  4. 10. – 18:00

 

SHTUBY

Jestli je někdo skutečně avantgardní, je to  Yuval Tal alias Shtuby. Se svým turné projel Spojené státy, Evropu, Čínu i Kanadu. Funky, jazz, groove a velká porce elektroniky. Každý koncert je jiný a každý je nezapomenutelný. Pokud potřebujete rozpumpovat každičký nerv a nadopovat se hormonem štěstí, Shtuby je jistota. Růžovou postavičku jistě nepřehlédnete.

Pilsen Busking Fest

  1. 9. – 15:00, 19:00
  2. 9. – 21:00

 

LFNT

Indie- rocková kapela, jejíž tváří je charismatický Ran Nir. Jeho LFNT projekt vznikl v Izraeli, kde stál po boku těch nejvýznamnějších klubových hráčů. Ledacos se naučil, v ledačems si udělal jasno. Momentálně žije a tvoří v Berlíně a české scény mu rozhodně nejsou cizí. Hraje tady i několikrát za rok. Rozhovor o jeho poslední návštěv a autorské tvorbě jste si mohli přečíst i zde na SHEKEL.

Ran Nir svou hudbou vypráví příběhy, někdy veselé, někdy smutné, někdy zatraceně zamotané. Vychází ze svých životních zkušeností, zážitků, úspěchů i pádů.

Pilsen Busking Fest

  1. 9. – 20:00

Pilsen Busking Fest – 28. září – 1. října, Plzeň

Kompletní program i mapu festivalu najdete zde!

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Kritika, která vadila?

Další článek

Roš hašana 5777. Připravte se na svátky včas. Pár tipů a nápadů.