Muž z Londýna dostal pokutu a zákaz řízení na 15 měsíců kvůli tomu, že po nehodě řídil poškozený automobil spěchaje, aby se dostal do cíle před začátkem Šabatu.

Sedmadvacetiletý Jehoshua Gross, otec tří dětí, jel v létě na severní pobřeží Walesu, když se srazil s náklaďákem. Grossova Honda byla při srážce v přední části silně poškozena.  Gross však pokračoval v jízdě; dopravní zácpy na čtyřech hlavních silnicích objížděl po krajnici a cestou mu odpadávaly části vozu. Další řidič Grosse sledoval a zavolal policii. „Jeho způsob řízení významně ohrožoval ostatní účastníky provozu,“ uvedla severowaleská policie tento týden u soudu, který případ projednával.

Grossův právní zástupce vysvětlil soudu, že víra je základní částí života jeho klienta a ten se obával, že kdyby přijel na místo až po slunce západu a po začátku šabatu, z auta by se již nedostal.

Jehoshua Gross byl shledán vinným, jeho auto bylo zabaveno a kdyby chtěl po patnácti měsících nuceného odpočinku znovu řídit, musel by znovu absolvovat zkoušky k získání řidičského oprávnění.

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Předpotopní vyměřování (Haazinu)

Další článek

Sukot se blíží! Pojďme slavit!