Zdroj: Shekel

„Čím více mešit, tím lépe, když už nám v tom referendu tak nešikovně zatrhli minarety“, prohlásil ve svém projevu na rozlučku Miroslav kardinál Vlk. No, to teda žasnu.

To bych do něj neřekl. Pravda, hlava katolické církve ve věčně kacířskejch Čechách, ta musí mít hlavičku!! Ale ze začátku na to nevypadal. Vzpomínám si velice dobře na jeho první tři roky,co jako nově jmenovaný vlk arcipásl české ovce. Tenkrát (přinejmenšímna veřejnosti, abychom ho nesoudili šmahem!) daleko častěji vyslovoval namísto sladkého Jména tisíckrát omleté slovíčko „restituce“.A najednou z něj vypadné takové pastýřské moudro!!! Ale já mu rozumím. Každé velké divadlo potřebuje buď mohutné finále anebo skutečně moudrou tečku.

Pozor. Ironie nulová !! Já s ním naprosto souhlasím, i když se chodí modlit jinam!! Švýcaři, ať si dělají co chtějí, muslimové se bez věžičky obejdou, ale to, co Evropa potřebuje jako sůl, jsou právě mešity. I bez minaretů. A to hned ze tří důvodů.

Aby se tu žilo jako v pohádce.

Abychom se naučili počítat.

A aby už lidi konečně přestali posluhovat neonkám.

Evropa je taky kočka. Jenom už na to zapomněla. Měla by se chuderka vykašlat na svoje konzervativní a zakonzervované silikony mindráku z nedůležitosti a pomaličku zas přejít z pohádky o Růžence, co chrápe na růžích (Nebezpečná pohádka! Krmíme se tím celých dvacet let od onoho listopadového převratu „recidivy moci“ a růže furt nikde!!), pěkně hustým lesem (klidně i s košíčkem, v karkulce a okolo toho chlupatýho kardinála) až někam na vysočinu. Odtamtud totiž – podle všecho – pocházela Chytrá horákyně. Tý holce jako jediný došlo, že za buchtu dojde štěstí leda Hloupej Honza, že život je často pěšky jako za vozem, a že hezká ženská je hezká jak nahatá, tak i oblečená třeba i v obyčejný síti. A především jí docvaklo, že i když se král a králíci zblázněj, je důležité se z toho nepoprdět a zachovat si svůj vlastní rozum. Až tohle dojde i Evropě, bude se tu žít líp. Zas jako v pohádce.

Nyní k těm počtům. Před pěti lety jsem pařil v Jerušalajimu s jedním sympatickým mladým týpkem. Vylezlo z něj, že bydlí za rohem, ale tři roky v týhle kavárně nebyl. Ptám se ho proč? On na to, že mu před těma třema rokama o patro níž na dýze jeden atentátník rozcupoval jeho holku na hadry. A s ní dalších 16 lidí. Počítej se mnou, milovaná Evropo. Je nás na kuličce, kterou Sladkej požehnanej uplácal tím, že řek, aby v tom velkým kolotajícím vesmíru ukáplo cosi zrovna sem, takovejch dobrejch sedm miliard. Ten jeden mamrd, co odpálil strojek, dostal jednou ranou (jako v pohádce) sebe plus dalších 17 lidí. Uživatelů mešit či alespon modlitebních koberečků je zhruba 1,8 miliardy a nechávají své děti narodit se, zatímco ty, milá Evropo, své děti plánuješ. Takže vbrzku bude to skóre přibližně 5:2. Jestliže jeden dostal 17 lidí a celé dvě miliardy muslimů by byly samej terorista, tak už tahle Koule neexistuje!! A Velkej šéf může začít plácat novou spešl kulku ausgerechnet pro ten klub, kterej ho míchne nejmíň. (A bůhví jestli to, kterej je prima, samotnej Bůh ví!). Ergo: Čím víc mešit mezi náma, tím líp nám tyhle bazální počty – možná – docvaknou.

A k posluhovačkám. Víte, mně nevadí, že je někdo nácek. Horší jsou ti, kdo nemají na víc než jim z chodníku podávat dlažební kostky. Nácků se nezbavíme. Léčí se to špatně. Ale poctivej nácek v poctivý Evropě skončí naštěstí brzičko za mřížema. V tý, jaká jsi Evropo dneska, je prozatím „pseudo-demokraticky“ chráněnej coby „vyznavač radikálního směru“ a je mu tak mimoděk poskytováno právo schvalovat zločin a otevřeně hlásat terorismus. A neprozíravá Horákyně z Janova, Chánova, Karlína a Matiční mu za to ještě vděčně peče štrůdl. Tak dlouho, dokud taky nepotká někoho, komu pro změnu nějaká neonka rozcupovala holku na hadry. A v mešitě, se za ty cucky masa (světe div se) možná docela po lidsku a pokorně pomodlej! Čím víc tu bude mešit, tím zřetelnější možná bude, že nikoli islám, ale teror je ti nebezpečnej, milá Evropo. Přestaneš chrápat (a snít o růžích) a začneš dávat majzla na všechny teroristy. I na ty, kdo jim pečou štrůdl. Možná i přestaneš zbytečně vozit jogurty ze Španěl do Minska (copak jinde maj kumys jiný?) a začneš jen maličko důsledněji honit všechny grázly. Především a bez rozdílu každýho, kdo vyhrožuje terorem. Von to ten arcipastýř pro Čechy formuloval maličko jinak, ale mezi řádky vážně říká přesně to, co mu tu podsouvám. Tam kde není pámbu, je najednou dycinky smečka démonů. A pámbu, milá Evropo, není extra pro musulmany, extra pro evropskýho veleducha a extra pro židáky. Pámbu je božská tresť lidskosti v bejvalé opici. Tu, když v sobě, Evropo, nenajdeš, říká dosluhující kardinál, tak jsi s odpuštěním v Řiťohlávkách, i kdybys nakrásně zakázala trpajzlíky na zahrádkách těch nejzbožnějších z nás…

Autor: Jaroslav Achab Haidler

Přečtěte si také od autora: Finkelstein v Čechách

1 Komentář

  1. zelovoc
    5.3.2010 – 19 Adar 5770 v 14:51 — Odpovědět

    nie, nie, nie, ja tu nechcem ziadne “protiteroristicke” zakony ani nic podobne. viac ludi umrie rocne na uder bleskom nez na ten terorizmus. daleko vacsi problem je, ze sa o niektorych problemoch nemoze rozpravat ani potichu.

    0
    0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Interview s Yehuda Lahav

Další článek

Freud řekl v mrákotách na Akropoli: „Umění dokáže být zničující“...