Zdroj: Shekel

Pan poslanec totiž pronesl něco v tom smyslu, že nás Evropská unie vidí jako trotly.

Je to jev naprosto mimořádný a výjimečný, ale s panem poslancem na sto procent souhlasím. Problém je v tom, že se jaksi trochu posunul v čase.

Velvyslankyně ČR při EU paní Milena Vicenová totiž prohlásila, že nás partneři v EU vidí dost nečitelně. Bohužel netuší, co od nás lze očekávat. Začalo to shozením vlády uprostřed předsednictví a gradovalo to tím, že nikdo vlastně do poslední chvíle netušil, že na podzim se vlastně volit nebude. To jsou známá fakta a paní velvyslankyně je jenom konstatovala. A ještě vlastně jen reprodukovala názory zahraničních kolegů.

Ona se ale potrefená husa vždycky ozve. A tak jsme se dozvěděli, že narůžovělý ministr zahraničí Kohout na popud nejvyššího vedení Lidového domu chystá odvolání paní velvyslankyně. Údajně je její práce slabá a poslanec Zaorálek si přisadil a výrazem trotl označil vlastně část naší diplomacie při Evropské Unii. Ale ve skutečnosti jde jen o jednu jedinou věc – paní velvyslankyně vlastně jen nepřímo kritizovala činy ČSSD. Kdo může za shození vlády? Kdo na poslední chvíli zrušil dohodu o předčasných volbách? Oranžovou odpověď zná každý.

Jenže jakákoliv kritika Lidového domu se neodpouští. A tak si paní velvyslankyně může pomalu balit kufry. Jestli je její práce úspěšná nebo ne, není důležité. Důležité je, že nedrží hubu a krok. A pomstychtivost pohlavárů Lidového domu nám již dostatečně předvedl David Rath na krajské úrovni. Teď se předseda Paroubek už vidí ve Strakově akademii, tak se čistky začínají posouvat o patro výš.

A tak se vrátím na začátek k výroku pana Zaorálka. Ano, jsme pro Evropskou Unii trotli. Ale to měl vyslovit na jaře, to by měl úplnou pravdu. S tímto výrokem se o půl roku opozdil. Nebo je dokonce možné, že předběhl dobu. Pokud ČSSD vyhraje volby a začne plnit svůj program od almužny 2400 korun pro důchodce s názvem „13. důchod“, přes zestátňování zdravotnictví až po krasorychlobruslařskou dráhu pro Martinu, pak na nás ten výraz bude pasovat.

Autor: Tomáš Flaška

Přečtěte si také od autora: Spor o benefity odhalil nahotu daňových zákonů

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Spor o benefity odhalil nahotu daňových zákonů

Další článek

Vzpomínky Chanana Bachricha – kapitola II.