Zdroj: Archiv

Izrael letos navštívil rekordní počet turistů – celkem 3,45 milionu lidí.

Nárůst oproti roku 2009 je 26 procent a oproti roku 2008, který doposud držel rekord, je 14 procent. Informaci dnes přineslo izraelské ministerstvo turistiky. Podle něj se také prodloužila doba strávená turisty v židovském státě.

Nejvíce turisty dle očekávání lákají posvátná místa. Zhruba 77 procent turistů,  kteří do Izraele přijedou, navštíví Zeď nářků, což je nejuctívanější žídovské posvátné místo. Židovští věřící sem chodí oplakávat zničení prvního chrámu judaistické víry. Dalších 61 procent turistů pak navštíví Chrám Božího hrobu, což je jedna z nejvýznamnějších křesťanských památek.

Nárůst počtu turistů hlásí i palestinská samospráva. Na jejím území se totiž nachází například posvátný Betlém. Ten lidé navštěvují především o Vánocích. Letos jich byly statisíce.

Izraelské ministerstvo turistiky také uvedlo, že letos na turistice Izrael vydělal 15 miliard šekelů (81 miliard korun).

Autor: redakce Shekel.cz

1 Komentář

  1. Tomáš Flaška
    29.12.2010 – 22 Tevet 5771 v 05:54 — Odpovědět

    K tomu dodávám pro srovnání, že ten počet turistů je srovnatelný s počtem turistů v samotné Praze. U nás však platí, že 90% turistů navštíví právě Prahu. Takže číslo pro celou republiku již o moc vyšší není. Zavádějící je ale ta informace o výdělku 15 miliard šekelů. Tak to určitě není. Těch 15 miliard je tržba. A to je velký rozdíl.

    0
    0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Dočká se Pollard propuštění?

Další článek

Dar víry