Zdroj: fbei.wordpress.com

To je titulek dnešní MF Dnes.

Problém je v tom, že si loni poslanci odhlasovali snížení platů o 5%. K tomu ale přišlo zdanění různých náhrad (dopravné, ošatné, chlastovné a já nevím co ještě) a k tomu zdanění těchto náhrad. To by snad ještě překousli, ale oni teď musí z těch náhrad platit i sociální a zdravotní pojištění a najednou zjišťují, jaká je to pálka.

Marek Benda k tomu poznamenává: „Měli jsme číst pozorněji, je to naše chyba“. Proboha, pane poslanče, a to takto čtete všechny zákony o kterých hlasujete? Pak již chápu, že máme paskvily, které se musí po roce novelizovat. Ale při takovéto kvalitě práce, jaké asi myslíte, že bychom si představovali platy my pro vás? My vás teď vidíme jen jako stádo, co mává pravačkou podle pokynů svého pasáka a neví vůbec proč zrovna teď tu ruku zvedlo.

Celá ta aféra ale ukazuje, jak je u nás obludný systém zdaňování, placení zdravotního a sociálního pojištění (to dle mě nelze nazvat jinak než zdravotní a sociální daní) a různých náhrad. Ten systém je tak složitý, že není jednoduché se v něm vyznat. Teď na to přišli i páni poslanci a dámy poslankyně. Přišli nejen na jeho složitost, ale i na hrůznou výši jednotlivých odvodů. Do teď o tom sice mnozí odborníci hovořili, ale to se do nebeských výšin malostranských paláců jaksi nedoneslo. Nebo doneslo, ale toho božstva se to netýkalo. Tak teď se ho to dotklo a já mám radost, že zřejmě i bolestně.

A já si stále říkám, když poslanci mají jednou měsíčně schůzi parlamentu, která trvá několik dnů, v létě několikaměsíční prázdniny, co s tím časem dělají? Výbory, podvýbory, komise podvýborů se schází jednou za pár měsíců, úřední dny v poslaneckých kancelářích v místě bydliště bývají jednou týdně, tak jsem se domníval, že zbytek času věnují hluboké analýze zákonů. Je vidět, že jsem se mýlil.

Autor: Tomáš Flaška

Přečtěte si také od autora: Z mostu tunel, snadno a rychle

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Ako uplatňovať Riadenie službou?

Další článek

Meno nie je len tak (Znesamozrejmovanie II.)