Zdroj: Shekel

Nevlastní bratr amerického prezidenta Baracka Obamy navštívil poprvé Izrael.

Mark Obama Ndesandjo, který je Žid, přijel tajně do Izraele minulý týden, informoval dnes izraelský list Jediot Achronot. Kromě návštěvy Zdi nářků v Jeruzalémě se Mark Ndesandjo setkal s vrchním rabínem aškenázské komunity Jonou Mecgerem, od něhož dostal požehnání.

“Přijel jsem sem s cílem nalézt své židovské kořeny,” řekl podle izraelského listu. Jeho matka Ruth Ndesandjová je americká Židovka litevského původu, která byla třetí manželkou Obamova otce. V knize Z Nairobi do Šen-cenu vydané v roce 2009 vylíčil Ndesandjo společného otce jako násilnického rodinného tyrana. Mark Obama Ndesandjo se oženil s Číňankou a žije v Číně.

Podle rabína Mecgera je Obamův mladší bratr úžasně podobný americkému prezidentovi. “Nabyl jsem dojmu, že je to velmi citlivý Žid, který rád pomáhá svým bližním,” řekl po setkání. O svém vztahu ke slavnému bratrovi jeho návštěvník údajně řekl, že se v minulých letech několikrát setkali a jsou v pravidelném telefonickém kontaktu. “Prostě jako dva bratři,” prohlásil Mark Ndesandjo.

Tel Aviv 11. května (ČTK)

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Díky českým bankám za šaška

Další článek

U hostivařského gymnázia byla odhalena busta Arnošta Lustiga