Zdroj: Shekel

Izraelští osadníci se dnes za svítání pokusili zapálit mešitu napalestinském západním břehu Jordánu.

Zanechali po sobě vzkaz, že jde o odplatu za nedávný zákrok izraelských úřadů proti jedné z ilegálních osad.

Vandalové zapálili pneumatiky kolem mešity v obci Mughajir severně od Ramalláhu s očividným úmyslem založit v mešitě požár. Poškodili také modlitební koberečky a na zdi mešity a sousedních domů nastříkali protiarabské nápisy.

Jeden z nich obsahuje vzkaz, že akce je “cenou za Eli Ain”. Tuto malou “divokou” osadu, zřízenou ilegálně židovskými kolonisty na palestinských územích, minulý týden vyklidily izraelské úřady. Akce se neobešla bez srážek osadníků s policisty.

Starosta palestinské osady řekl, že vesničané objevili oheň, když přišli do mešity na ranní modlitby. Rozšíření požáru se jim podařilo zabránit.

Mluvčí izraelské armády potvrdil vandalský útok na mešitu, po němž Palestinci podali stížnost izraelské vojenské správě. Na místo vyslala izraelská policie vyšetřovací skupinu.

Radikální židovští osadníci už několik měsíců provádějí politiku systematických odvetných akcí, označovanou jako “cena za…”. Spočívá v útocích na palestinské cíle následujících po každém zákroku izraelských úřadů, který je podle nich zaměřen proti osadníkům a kolonizaci.

Ramalláh 7. června (ČTK)

1 Komentář

  1. 7.6.2011 – 5 Sivan 5771 v 14:58 — Odpovědět

    Nu potřebovali bychom zprávu i z druhé (ovšem nefundamentální!) ruky, nicméně to vypadá, že pro samé “osadnictví” zapomínají osadníci na tóru a její pokyn o tom, jak se zachází s výkřikem “oko za oko”. A to je rozhodně škoda. Ono totiž pravidlo “cena za..” (mida chneged mida) má taky svůj duchovní rozměr :O))

    0
    0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Konečně stávka jak má být

Další článek

Jižní Evropa aneb zrcadlo kolébky sociální civilizace