Zdroj: Shekel

Tak jsem strávila čtyři dny v České republice, bylo potřeba vyřešit nějaké věci kolem firmy a potom zase hezky zpátky do ciziny.

Těchto pár dnů mi stačilo na to, abych si uvědomila, proč vlastně už nechci žít v této zemi. Za tuto zemi rozhoduje dvě stě někdy pologramotných politiků, kteří se jen v parlamentu baví. Zprávy obvykle již neposlouchám, ale neboť se jede závod Tour de France, neodolala jsem a televizi si zapnula.

První zpráva, která mne nadzvihla, byla o poplatcích v nemocnicích.  Někteří lidé je neplatí. Nechci tyto lidi obhajovat, ale pokud žijí čeští důchodci na pokraji chudoby, navíc jsou ještě nemocní, potom si nemohou tento „luxus“ dovolit. Celý život pracovali na to, aby teď od státu dostali almužnu a ještě musí platit u lékaře. Stát bude na těchto chudácích poplatky  vymáhat a exekutoři si již brousí zuby. Z třiceti korun vznikne dluh sedmnáct tisíc.

Další věc, která mne zarazila je, že stát určuje, za jak dlouho má dorazit záchranná služba k pacientovi. Původně to byla lhůta patnácti minut, nyní se protáhla na dvacet.

Proč o osudu občana rozhoduje parlament? Parlament, který stejně většinou odsouhlasí zákony, které jim nadiktují lobbisté.

Když vidím stav naší země, napadá mě nápěv písně Richarda Mullera: „A padá….“

Ano, Česká republika padá do záhuby. Jsme malá absurdní zemička uprostřed Evropy. Země, ve které jsou v mnoha směrech porušovány lidská práva.  Země, kde se vymyslí zákon, aby se mohl záhy porušit.

Neměla by být demokracie o referendu? Lid by si měl rozhodnout, co chce za zákony. Lidé žijí svůj každodenní život a vědí,co je trápí a co potřebují.

A tak jsem strávila čtyři dny v České republice, jsem plná negace. Lidé jsou ovlivňovány médii ke špatné náladě a skepsi. Nefungují zde služby, nefungují zde mezilidské vztahy.

Držím vám lidé palce, abyste to v této zemi přežili ve zdraví, neboť psychika ovlivňuje chod těla. A v této zemi vládne strach, stres a beznaděj.

Stát, lidé které jsme si zvolili jako svoje zástupce, jde proti vlastním lidem. Tady mne zase napadá asociace s romány Emila Zoly. Jak dopadla situace tehdejší Francie, posuďte sami. My však žijeme v 21.století a ne ve středověku i když Zolovy romány se odehrávají v jiném období , proto by se mělo něco stát.

Autorka: Soňa Diartová

11 Komentářů

 1. Karel79
  18.7.2011 – 16 Tammuz 5771 v 07:55 — Odpovědět

  Hle, AMAMRI opustila platformu muslimské propagandy a začala svůj džihád pomluvami a nasíráním. Jak plodné ! Jaksi zapomněla, že o její názory ani není poptávka.

  0
  0
 2. khopeli
  18.7.2011 – 16 Tammuz 5771 v 12:04 — Odpovědět

  Mě se to líbí.

  0
  0
 3. Aleš
  18.7.2011 – 16 Tammuz 5771 v 13:27 — Odpovědět

  Naprosto souhlasím s prvním příspěvkem.

  0
  0
 4. Jarmila
  18.7.2011 – 16 Tammuz 5771 v 15:09 — Odpovědět

  “Ať si bylo, jak si bylo, přece jaksi bylo. Ještě nikdy nebylo, aby jaksi nebylo…” J.Hašek
  BUDE LÍP! Život=změna, tzn.,že to bude jiné i když těžko zatím určím(e) přesné datum, kdy se to stane, ale je možno říct, že se to brzo musí změnit, aby to bylo dobré. Překonali jsme spoustu “katastrof”: středověk, pověru, secesi,skepsi,atd.atd.:-), tož proč bychom neměli překont i tu naši dnešní, dle autorky, zoufalou přítomnost? Záleží však na úhlu pohledu. Na zorném úhlu-větším vynálezu než celej teleskop! Pod zorným úhlem dějin např. uvidíme dnešek, když se postavíme tak obratně, jako by nám jaksi po ničem nic nebylo: “Ach vy ostatní, kdybyste jenom věděli, jaká je odtud vyhlídka na vaše činy!” Stačí vzít vhodný úhel a soud je hotov, člověk jej vysype ze zmíněného úhlu lehce, vydatně, jako kdyby to byl roh moudrosti, neboť rozum mnoha lidí záleží na tom, že posuzují. Ale je taky jiný rozum, který neposuzuje, ale dívá se. A já věřím, že vidění je veliká moudrost a že je záslužnější mnohem víc vidět než soudit. Zorný úhel není nástroj vidění, jen posuzování, takže: otevřeme dokořán všech 360stupňů duše a složme všechny své úhly, protože nejsou k ničemu tam, kde si chceme položit ten nejtěžší a nejvyšší optický úkol: NĚCO VIDĚT.

  0
  0
 5. Soňa Diartová
  19.7.2011 – 17 Tammuz 5771 v 16:51 — Odpovědět

  Pro Karel79: Dobrý den, nic jsem neopustila. Můžu si projevovat své názory. Je mi líto, že lidé nevidí, co se v ČR děje. Pokud by otevřeli oči a něco dělali, viděli by, že mohou žít mnohem lépe. Udělat z českého občana otroka, jak to dělá stát, není žádné hrdinství, ale obyčejný hyenismus a prospěje to zas jen jedné skupině obyvatel. Mě to může být jedno, já si žiju spokojeně v zahraničí.

  0
  0
 6. Jarmila
  20.7.2011 – 18 Tammuz 5771 v 08:44 — Odpovědět

  Nechci se Vás nijak dotknout, paní Dartová, ale na mne Váš příspěvek působí tak, jako že: NĚCO DĚLAT = ODEJÍT DO ZAHRANIČÍ = MÍT SE LÉPE(?)
  Vím, doma není nikdo prorokem a mnohokrát jsem si opakovala, co kdysi
  řekl jeden moc moudrý člověk, jistý Lu Dub: “To studna po otci je, proto sedí zde a zhnilou vodu pije….”, ale právě proto si uvědomuju, že žádná studna nevede do nekonečna, každá má svoje dno a každá se DÁ vyčistit,
  když se chce. Utíkat před prací, to řešení NENÍ.
  Taky jsem si prošla kus světa, ale to jen proto, abych zjistila, že ne nadarmo se říká: “Kde se kdo zrodí, tam se i hodí” – a zřejmě právě TADY
  má nějaký ten úkol. Ale to “jen tak”, to je jen můj, soukromej názor.
  Vám samozřejmě přeju hodně štěstí tam, kde se právě nalézáte.

  0
  0
 7. Jarmila
  20.7.2011 – 18 Tammuz 5771 v 08:54 — Odpovědět

  Velice se omlouvám, paní Diartová, že jsem napsala špatně Vaše jméno.
  Moje rychlo-psaní je tomu na vině. Ještě jednou-OMLUVA.

  0
  0
 8. Milo Hofman
  31.8.2011 – 1 Elul 5771 v 08:30 — Odpovědět

  Nejsem z fanklubu paní Diartové, ale nepřestávám se divit omezenosti “karel79″, který místo aby minimálně verbálně odsoudil (když už mu vůle nebo rozum nestačí) nešvary, o kterých paní D. píše, se strefuje do ní. Proto to tady vypadá jak vypadá – lidem vůbec nejde o to CO, ale KDO, protože víc nejsou schopni pochopit. A k “Jarmila” – proboha víte vůbec co je to “teleskop”? Píšete jakési rádoby filozofické úvahy o úhlech a otevření duší a co tím vlastně doufáte říci? Opravdu takové prosťáčky dnešní věrchuška potřebuje, aby měla klid na práci – pardon na rozkrádání…

  0
  0
 9. Dagmar Klein
  21.10.2011 – 23 Tishri 5772 v 16:49 — Odpovědět

  jestli tedy mohu tak se pridam do diskuse a musim rici ze davam pani Diatrove za pravdu. pred 20 lety jsem odesla do ciziny a mohu rici ze me rozhodnuti bylo spravne. Cesky stat se ke mne nikdy nezachoval hezky a proto jsem se vzdala i obcanstvi. pred nekolika dny jsem po dlouhe dobe musela volat na cesky urad a mohu vam rici ze jednani ktere vuci me meli bylo pod uroven. Arogatni a nelidske. Cesi chteji do Evropy ale s timto chovanim by meli zustat tam kde jsou. Samozrejme se nemuzou hazet vsichni do jednoho pytle ale ja do dnesniho dne mela jenom same negativni zazitky. A to co se v cechach deje to je opravdu do nebe volajici. Ptam se sama sebe na co tam vlastne existuji zakony kdyz si stejne kazdy dela co chce. Spravedlnosti se nedockate a pomoci kdyz je ji treba se vam take nedostane. preji hezky den

  0
  0
 10. Lída
  22.12.2012 – 9 Tevet 5773 v 20:42 — Odpovědět

  Pěkně napsané tou paní. Mohu jen souhlasit, zde se většina obyčejných lidí spravedlnosti nedomůže. Jak ráda bych se českého občanství zřekla a šla bych někam jinam. Jenže to zdejší zákony neumožní a v zahraničí není tak jednoduché občanství dostat. Je to tady horší než za totality a to i co se týká policie. Špatně se na někoho z nich jen podíváte a zničí celou vaši rodinu- vlastní zkušenost. Stěžovat si na ně? Skončí to na MV, které celou věc předá tam, kde vznikla. Tady není odvolání, zastání z jakékoliv strany ani od Ligy pro lidská práva. Tak to zde chodí a většina lidí mi dá za pravdu. O celé povedené vládě raději nepíšu, co ti umí předvádět a dokazovat….

  0
  0
 11. Antonín Blažek
  23.12.2012 – 10 Tevet 5773 v 08:56 — Odpovědět

  Koho chleba jí toho píseň pějí. Satanovi sluhové usazení v parlamentu jsou dobře placeni “zaměstnanci” bankéřů ovládající politiku v naši zemi.
  Z tohoto důvodu nelze od nich v žádném případě očekávat jakékoliv pozitivní rozhodování ve prospěch občanů České republiky.
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Památník Terezín chystá digitalizaci sbírkových předmětů

Další článek

Tělesná vada