Zdroj: intellectualconservative.com

Někdejší vlivný komentátor americké televizní stanice Fox News Glenn Beck dnes zakončil kontroverzní návštěvu Izraele velkým mítinkem v blízkosti svatých míst v Jeruzalémě.

Vystoupení ultrakonzervativního křesťanského kazatele přilákalo přes tisícovku jeho příznivců, včetně izraelských politiků. Svou proizraelskou a protimuslimskou rétorikou si Beck získal oblibu u některých představitelů izraelské krajní pravice; náboženské autority a politici levého křídla ale podle agentur AP a AFP v ojedinělé shodě vyzvali Izraelce, aby odmítli jeho ideje.

Nábožensky založení Izraelci se obávali, že Beck přijel do Izraele, aby tam šířil křesťanské evangelium. Řada rabínů vyzvala své stoupence, aby nešli na Beckův mítink kvůli křesťanskému charakteru této akce. Vrchní rabín aškenázské komunity Jona Mecger na poslední chvíli odvolal svou původně ohlášenou účast na mítinku. Umírnění Izraelci zase odmítají Beckovu podporu židovské kolonizacipalestinského západního břehu Jordánu a jeho kritiku mírových snah.

“Vidím v Izraeli více odvahy na metr čtvereční než v Evropě… V New Yorku údajní světoví vůdci mluví o lidských právech a jejich porušování, ve skutečnosti ale oni sami porušují ideu lidských práv, když se zaměřují na Izrael, pro který je lidský život nejvyšší hodnotou,” řekl Beck na mítinku v parku blízko Chrámové hory.

Beck upoutal nedávno pozornost médií svým prohlášením k masakru na norském ostrově Utöya. Politický tábor mládežnického hnutí norské vládnoucí levicové strany, jehož účastníci se stali terčem pravicového extremisty a 69 z nich jeho střelbu nepřežilo, mu prý připomíná nechvalně známé srazy nacistické organizace Hitlerjugend.

Populární Beck je vytrvalým kritikem prezidenta Baracka Obamy, kterého často přirovnává k totalitním vládcům. Podle něj prý chce zavést v USA socialismus a také je prý v něm hluboce zakořeněná nenávist k bělochům.

Jeruzalém 24. srpna (ČTK)

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Už to začalo, federalizace Evropy

Další článek

Izraelsko-palestinské příměří je stále porušováno