Zdroj: indymedia.org

Příměří mezi Izraelem a Palestinci z pásma Gazy je křehké, porušují je obě strany pokračujícími odvetnými údery. Podle agentury DPA poprvé dopadla malá raketa odpálená z palestinského území i do Egypta.

Izraelské letectvo oznámilo, že v noci na dnešek zabilo významného člena teroristické skupiny Islámský Džihád.

Ismáíl Azmar se podílel na plánování dalších teroristických útoků ze Sinajského poloostrova proti Izraeli, sdělila izraelská armáda. Islámský džihád agentuře DPA potvrdil, že jeden jeho člen byl zabit při izraelském náletu na Rafáh na jihu pásma Gazy. Při dalších nočních náletech Izraelců na dva cíle v centru pásma Gazy byli údajně zraněni dva jiní členové této organizace.

Krátce po těchto izraelských úderech byly opět vypáleny dvě rakety z pásma Gazy na území Izraele. Další raketa podle egyptské státní televize dopadla do egyptského příhraničního města Rafa a zranila jednu ženu.

Faktické příměří mezi Izraelem a Palestinci v pásmu Gazy bylo ohroženo už v pondělí několika raketami odpálenými z pásma na izraelské území. Ministři izraelského bezpečnostního kabinetu se navzdory tomu dohodli, že Izrael zatím nebude na palestinskéraketové útoky reagovat masivní vojenskou operací proti pásmu Gazy.

Radikálové z Gazy obnovili své raketové útoky na Izrael po náletech, kterými Izrael reagoval na čtvrteční atentáty u jihoizraelského Ejlatu. Spáchali je údajně radikálové z pásma a zabili při nich devět Izraelců, 50 dalších bylo zraněno. Při odvetných izraelských akcích přišlo o život 16 Palestinců, pět desítek bylo zraněno.

Od čtvrtečních protiizraelských atentátů u Ejlatu vypálili palestinští radikálové podle bilance DPA na Izrael téměř 150 raket a granátů. Izraelské letectvo uskutečnilo za stejnou dobu 30 náletů na cíle v pásmu Gazy.

Tel Aviv/Gaza 24. srpna (ČTK)

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Konzervativní americký komentátor Beck uspořádal mítink v Izraeli

Další článek

Dovoz osobních aut z ČR do Izraele