Zdroj: whitecatpublications.com

Oproti původním předpokladům a černým scénářům se daří Evropské unii naprosto perfektně.

Řecká ekonomika si sice v poslední době vyžádala nějakou tu finanční podporu, ale nejedná se o významné částky a o nějaké platební neschopnosti nemůže být ani řeč. Země oliv a dlouhých písečných pláží zažívá poklidný podzim a místní obyvatelé s respektem přijali úsporná vládní opatření.

V podobném stylu si užívají podzimního vánku, dobré nálady a ekonomického oživení i obyvatelé dalšího jižanského státu pod dohledem předsedy vlády Zapatery. Udávaná 40% nezaměstnanost mladých lidí po ukončení studií byla jen školáckou chybou statistiků a ve skutečnosti jsou to pouhá 4 %. V tomto ohledu se tedy Španělsko stává šampionem nejen v rámci unie, ale i v celosvětovém měřítku. Že se jedná o fenomén svědčí i fakt, že pro hodnoty nezaměstnanosti tého skupiny obyvatel v rozmezí 2 % – 4 % bylo definováno nové označení: „Nadpřirozená“. (Přesnou definici tohoto pojmu lze najít v dokumentu s názvem „ES/2011/newpositiveapproach“, který má 382 tisíc stránek, byl přeložen do všech světových jazyků, včetně dialektů amazonských indiánů a pro jistotu je jeden výtisk na zlatých plátech vyslán do vesmíru společně s každou družicí Galileo.)

I Prtugalci se mohou nyní v klidu věnovat produkci portského vína poté, co se u břehů Atlantiku našly Galeony plné pokladů, ze kterých se zatáhla státní kasa. Zlata a stříbra se našlo dokonce tolik, že už místní nevěděli co s ním a přišli v rámci evropského bratrství na geniální nápad. Namísto lokální pálenky z vína začali portské vyrábět s příměsí Irské whisky. Export této ostrovní země se tím pádem rozjel do takové míry, že na prasklou realitní bublinu už všichni dávno zapomněli.

Pokud je čtenář stále ještě překvapen a nechápe o co tu jde, tak věřte, že podobné informace by v blízké budoucnosti mohli být realitou všedních dnů a obsahem světových médií. V co jiného by mohlo vyústit přesvědčení Evropské komise o neférovém chování ratingových agentur, respektive navrhované řešení hodné krále Šalamouna… Nejdřív byl na stole návrh na zřízení vlastní evropské ratingové agentury (když už nám ty americké nejdou příliš na ruku) a nyní se jedná o možnosti neuveřejňování negativních zpráv pro země s ohroženou platební morálkou. Z této perspektivy zbývá ke zprávám uvedeným výše už opravdu jen malý krůček. Nebudeme pak muset nic blokovat a rovnou si utvoříme svojí vlastní evropskou realitu. Sice trošku virtuální, ale krásnou…

Autor: David Šrámek

2 Komentářů

 1. Karel79
  27.10.2011 – 29 Tishri 5772 v 15:01 — Odpovědět

  Ano. Je třeba se inspirovat multikulti technologií, kdy není dovoleno psát, že cikáni kradou ( i když je to pravda), že islamisté vraždí ( i když je to pravda) a podobně.
  Cenzurovaný svět s růžovými brýlemi – to je to pravé ořechové !

  0
  0
 2. David Šrámek
  6.11.2011 – 9 Heshvan 5772 v 03:47 — Odpovědět

  Karle,

  budu s Vámi souhlasit v tom, že politická (jak to již zminil pan prezident Klaus) i společenská korektnost je do značné míry nebezpečná. Nicméně nesouhlasím s tím, že se píše v růžových brýlích o islamistech. Naopak si myslím, že v tomto ohledu je naše společnost pod neustálým mediálním tlakem a typický názor české veřejnosti je islamista=terorista, což je velice špatné. Také prosím rozlišujte pojmy islamista a radikál.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Neviděli jsme se už někde pane teroristo?

Další článek

Izraelský ministr zahraničí označil Abbáse za překážku míru