Zdroj: Archiv

Izraelský nejvyšší soud dnes potvrdil rozsudek nad bývalým prezidentem Mošem Kacavem. Za dokázané sexuální delikty musí jít do vězení. Informoval o tom na své webové stránce deník Haarec, podle jehož informací nastoupí Kacav sedmiletý trest 7. prosince.

Soud Kacava loni v prosinci usvědčil ze znásilnění a sexuálního obtěžování tří zaměstnankyň vládních úřadů, v nichž sám pracoval. Letos v březnu mu pak vyměřil sedmiletý trest vězení. Kacav se proti rozsudku odvolal, odvolací řízení začalo v srpnu.

Podle Haarecu půjde Kacav do vězení za dvojí znásilnění i ostatní sexuální delikty. Členové nejvyššího soudu, kteří dnes rozhodnutí přečetli, sdělili, že soudci se jednomyslně shodli v tom, že nebudou nijak zasahovat do rozhodnutí telavivského soudu, který vynesl původní rozsudek.

Kacav proces označoval za zpolitizovaný a tvrdil, že vztahy, o něž se v procesu jednalo, byly i ze strany žen dobrovolné.

Ještě ve středu večer se spekulovalo, že odvolací soud možná bývalého prezidenta osvobodí ve dvou případech znásilnění a že pak rozsudek zmírní.

Členové nejvyššího soudu dnes dospěli k názoru, že Kacav lhal, když sexuální kontakt označil za dobrovolný ze strany žen. Soud tedy potvrdil, že šlo o znásilnění, jak tvrdily oběti.

Kacav byl osmým prezidentem Izraele a loni byl usvědčen ze znásilnění a sexuálního obtěžování. Obvinily ho z toho tři zaměstnankyně ministerstva cestovního ruchu, které řídil v 90. letech, a prezidentského úřadu, v jehož čele stál v letech 2000 až 2007. V historiiIzraele je prvním takto vysokým ústavním činitelem, který stanul před soudem. Dva týdny před vypršením prezidentského mandátu v roce 2007 pod tlakem veřejnosti rezignoval.

Jeruzalém 10. listopadu (ČTK)

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Že by se mobilně začalo blýskat na lepší časy?

Další článek

Zdravíte ve výtahu ?