Zdroj: Archiv

Írán postaví před soud 15 osob zadržených kvůli špionáži ve prospěch USA a Izraele.

Generální prokurátor Abbás Džafarí Dolatabádí, jehož dnes citovala agentura Fars, řekl, že proti skupině už byla vznesena obžaloba.

Dolatabádí neposkytl detaily o obviněných ani o jejich zatčení. Agentura AFP připomenula, že v květnu Írán oznámil odhalení špionážní sítě a zatčení 30 údajných agentů, kteří pracovali pro Spojené státy. Ani tehdy úřady neposkytly detaily o tom, o koho se jedná ani kde byly tyto osoby zatčeny.

Dle zdrojů AFP se skupina snažila vlákat Íránce do pasti nabídkami vyřízení amerických víz a povolení k pobytu v USA. Využívala k tomu americká zastupitelství v jiných zemích, například ve Spojených arabských emirátech, Malajsii a Turecku. K nabídkám patřilo také studijní povolení v USA, čímž se agenti snažili dostat k informacím o íránských univerzitách a vědeckých pracovištích.

Zprávy o zadržení špionů pracujících pro Spojené státy a Izrael přicházejí z Íránu pravidelně. Teherán Izrael neuznává a s USA neudržuje diplomatické vztahy.

Teherán 13. prosince (ČTK)

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Poslušné je neslušné

Další článek

Kabul