Zdroj: Archiv

Vedení brněnské islámské nadace odmítá, že by chtělo jakkoli rozdmýchávat protižidovské nálady.

Muslimská komunita z toho byla obviněna v souvislosti s kázáním konvertity Lukáše Větrovce v brněnské mešitě. Při něm hovořil o válce proti židům. Jde o účelově vybrané pasáže z více než rok starého proslovu, který tvořily citáty z náboženské literatury, řekl dnes ČTK předseda brněnské islámské nadace Muníb Hasan.

“Je nám velmi líto, že se takováto situace stala, a že byla pohoršena židovská obec. Řeč byla o proroctví, které je obsaženo v náboženské literatuře, a jehož děj se odehrává u řeky Jordán, nikoli kdekoli jinde v současném světě,” zdůraznil Hasan.

V souvislosti s kauzou připomněl spory, které mají podle jeho slov brněnští muslimové s konvertitou Lukášem Lhoťanem. Poté co s ním prý brněnská islámská nadace ukončila spolupráci, údajně účelově prezentuje informace o ní tak, aby ji poškodil.

V minulosti měli již několik mediálních sporů. Výroky muslimského kazatele Větrovce na brněnském kázání se budou zabývat kriminalisté z oddělení pro boj s extremismem, řekla dnes ČTK mluvčí brněnské policie Andrea Procházková.

Židovská komunita se proti nim ostře ohradila s tím, že je považuje za otevřenou hrozbu. Podle jejich představitelů Větrovec ve svém vystoupení také snižoval podstatu holokaustu a urazil památku jeho obětí.

Brno 13. prosince (ČTK)

4 Komentářů

 1. khopeli
  14.12.2011 – 18 Kislev 5772 v 15:11 — Odpovědět

  na té fotce vypadá zvláštně, úplně jako milovník lidí

  0
  0
 2. fikus
  14.12.2011 – 18 Kislev 5772 v 15:18 — Odpovědět

  posuci jsou ve vsech lidskych spolecenstvich.

  0
  0
 3. Marko Klátil
  14.12.2011 – 18 Kislev 5772 v 16:31 — Odpovědět

  Lehká mentální retardace jasně patrná z rysů obličeje

  0
  0
 4. woodoo
  15.12.2011 – 19 Kislev 5772 v 09:48 — Odpovědět

  Jasně, Áda vypadal podobně, a jakej to byl lidumil. Pozor na kaprály. :-)

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Kabul

Další článek

Poklady obětí, poklady vrahů