Zdroj: Archiv

Palestinští představitelé v pondělí obvinili Izrael z toho, že minulý týden bez výsledku skončil několikatýdenní pokus o obnovení mírových rozhovorů. Prezidentpalestinské autonomie Mahmúd Abbás se chce poradit se svými arabskými spojenci, co dělat dál.

“Palestinské vedení považuje Izrael za plně odpovědný za krach (jednání),” uvedl v prohlášení výkonný výbor Organizace pro osvobození Palestiny. Na jednáních se prý ukázalo, že Izrael odmítá jednat o budoucí Palestině jako o státu, který vznikne v hranicích území, jež Izrael obsadil v roce 1967, a ani nehodlá přestat rozšiřovat své osady na tomto území.

I když si to přály Spojené státy a Evropská unie, Palestinci se k jednacímu stolu odmítli vrátit.

Mírová jednání ztroskotala koncem roku 2010 na požadavku Palestinců, aby Izraelci přestali budovat osady na okupovaném západním břehu Jordánu, včetně převážně arabského východního Jeruzaléma.

Ramalláh 31. ledna (ČTK)

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Republikánští kandidáti a Izrael

Další článek

Vraždy ze cti