Zdroj: Shekel

Největší izraelská odborová organizace Histadrut vyhlásila všeobecnou stávku, k níž se mají ode dneška připojit vládní úřady, banky a burzy a také železnice, přístavy a letiště. Doprava na mezinárodním Ben Gurionově letišti v Tel Avivu bude zastavena do dnešního poledne. Podobně rozsáhlý protest izraelští odboráři zorganizovali před pěti lety.

Tentokrát dávají najevo nesouhlas s rozšířenou praktikou zaměstnávat místo stálých pracovníků najímané síly, jimž se vyplácejí nižší mzdy. Tito najímaní pracovníci mají také méně práv a výhod než stálý personál.

Stávka je časově otevřená, její časové vymezení pro Ben Gurionovo letiště nařídil soud. Letecké spoje s Českem protest neovlivní, protože letadlo z Tel Avivu do Prahy podle letištních webů obou měst odlétlo brzy ráno a zpáteční spoj vylétá těsně před půlnocí.

Ještě v noci se odboráři pokoušeli s vládou dohodnout, ale marně. Podle odhadů bude protest stát izraelskou ekonomiku denně 500 milionů dolarů.

Jeruzalém 8. února (ČTK)

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Financování našeho předsednictví EU

Další článek

Golem je trapně málo (Klíče ke kabale)