Zdroj: Shekel

Největší izraelská odborová organizace Histadrut vyhlásila všeobecnou stávku, k níž se mají ode dneška připojit vládní úřady, banky a burzy a také železnice, přístavy a letiště. Doprava na mezinárodním Ben Gurionově letišti v Tel Avivu bude zastavena do dnešního poledne. Podobně rozsáhlý protest izraelští odboráři zorganizovali před pěti lety.

Tentokrát dávají najevo nesouhlas s rozšířenou praktikou zaměstnávat místo stálých pracovníků najímané síly, jimž se vyplácejí nižší mzdy. Tito najímaní pracovníci mají také méně práv a výhod než stálý personál.

Stávka je časově otevřená, její časové vymezení pro Ben Gurionovo letiště nařídil soud. Letecké spoje s Českem protest neovlivní, protože letadlo z Tel Avivu do Prahy podle letištních webů obou měst odlétlo brzy ráno a zpáteční spoj vylétá těsně před půlnocí.

Ještě v noci se odboráři pokoušeli s vládou dohodnout, ale marně. Podle odhadů bude protest stát izraelskou ekonomiku denně 500 milionů dolarů.

Jeruzalém 8. února (ČTK)

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Financování našeho předsednictví EU

Další článek

Golem je trapně málo (Klíče ke kabale)