Zdroj: ceskatelevize.cz

A bude to stokrát lepší než současný stav. Mně je jedno, jestli se to zprivatizuje, rozdá, prodá nebo prostě rozkrade. Hlavně ať už je to soukromé.Kdyby teď železničáři zastavili dopravu, položí se za pár dnů hospodářství. Bylo by to možné, kdyby na železnici již dávno fungovala konkurence a jezdily tam vlaky různých společností? Nebylo. Zaměstnanci jedné společnosti by se rozhodly stávkovat za vyšší mzdy a jiná společnost by ráda zaskočila. Tak je to ve všech oblastech hospodářství, kde je konkurence a normální tržní vztahy. Bohužel u nás je železnice státní a tak železničáři mohou vydírat a vydírat a vydírat. Proto říkám privatizovat!

Stejně by to bylo v případě MHD ve větších městech. Alespoň autobusové linky kdyby provozovali různí dopravci na základě faktur magistrátům měst, tak by jistě bez problému v případě stávky v jedné firmě, rádi zaskočili z firmy jiné. A aspoň částečně by nahradili i provoz metra a tramvají. Teď odboráři v jednom velkém molochu zavelí ke stávce a je zle. Proto říkám privatizovat!

Zhruba před rokem stávkovali, tedy skoro, lékaři. Ale k odchodu se měli jen ve fakultních a krajských nemocnicích. V těch soukromých se k výzvě téměř nikdo nepřidal. Bohužel ale těch soukromých je stále málo. Proto říkám privatizovat!

Ano, máme zde služby, které zprivatizovat nelze, typicky policii. Ale pak tu musí být legislativa, která v případě stávky těchto zaměstnanců zákonně nařídí zajištění minimálního provozu. V mnoha zemích Evropské Unie už to tak funguje.

Samozřejmě může nastat situace, kdy se zrodí celostátní, tedy generální stávka. Pak už je to samozřejmě ale vůle většiny národa za co stávkuje a proč stávkuje. A důsledky výpadku hospodářství ponese zase jen ten národ.

Ale to, co se děje tady je jen vůle dopravních odborářů, kteří si díky svému monopolnímu postavení mohou vzít za rukojmí zbytek národa. Když vláda přijde s návrhem zákona, aby byl v takových případech aspoň zajištěn ten minimální provoz, tak hned řvou o omezení práva na stávku.

Když chce někdo privatizovat ať už železnici nebo zdravotnictví, tak hned řvou o rozkrádání. A přitom jim jde o jediné, aby si uchovali svou moc a vyděračský potenciál. Ale stejně si myslím, že spíše je mrzí, že oni by nic nezprivatizovali. Nedělám si iluze, že kdyby mohli, tak by si rádi nakradli.

Kromě toho čím méně toho bude v rukách státu, tím menší balík peněz na přerozdělování a tím menší pokušení na různé provize a zaměstnávání kamarádíčků. Proto říkám privatizovat! To je přesně opak politiky ČSSD, která hlásá větší daně, větší přerozdělování. Proč asi? A tím pádem s odbory ta strana jedno jest. Určitě ne náhodou je hodně bývalých odborářských funkcionářů díky ČSSD ve vrcholných politických funkcích. Jako příklad vezmu třeba pány Štěcha a Falbra.

Mně je jedno jestli někdo ty jejich podniky třeba i rozkrade, ale je potřeba to rozprášit do mnoha vzájemně si konkurujících firmiček. Pak bude stávka stávkou o penězích ve firmě. Demonstrace bude demonstrací proti vládě. A případná generální stávka bude generální stávkou. Ale hlavně tu nebude vydírání celé společnosti menšinou ambiciózních zakomplexovaných řvounů zneužívajících svého monopolního postavení ve firmách placených z daní nás všech.

Autor: Tomáš Flaška

9 Komentářů

 1. Antonín Blažek
  19.2.2012 – 26 Shevat 5772 v 14:24 — Odpovědět

  Jak já říkám “za zlatých časů socialismu” vše fungovalo co dnes jaksi fungovat nemůže. Zadlužení našeho státu pokud nějaké bylo nestálo ani za řeč. Byla práce, bydlení, zaručené vzdělání, důchody i zdravotnictví bylo dostupné… Prostřednictvím kuponové privatizace se rozkradla podstatná část všelidového vlastnictví. Církevní restituce jsou vlastizradou a způsobem jak dokrást co se rozkrást nedalo. Osobní majetek je rozkrádán pomocí soudců a státem placených zlodějů.
  Žijeme v ďáblově režimu kde lidský život nemá cenu ani té pověstné zlámané grešle. Sluhové Ďábla beztrestně vyvražďují občany České republiky. Z lidí se stali otroci, bezzemci a co více oni si to ani neuvědomují.
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0
 2. Tomáš Flaška
  19.2.2012 – 26 Shevat 5772 v 15:26 — Odpovědět

  Mám mnoho důvodů ke kritice věcí v tomto státě. Ale na rozdíl od vás zde žiji rád, líbí se mi tu a jsem vcelku spokojený a šťastný člověk.

  0
  0
 3. Antonín Blažek
  19.2.2012 – 26 Shevat 5772 v 17:14 — Odpovědět

  ad2) Tomáš Flaška
  Já jsem o nelásce k vlasti ani nepíp
  Já jen, bejvávalo mnohem líp
  Veselé mámy tátové taky, jak by zmet
  Za socialismu byl krásnější svět
  Děcka skákaly, hrály si, dováděly
  Pionýrské šátky nikomu nezáviděly
  Srovnávat může každý nejen ten
  Kdo miloval a miluje naší zem
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0
 4. Tomáš Flaška
  19.2.2012 – 26 Shevat 5772 v 17:41 — Odpovědět

  Tak ani zde s vámi nesouhlasím. Dle mého názoru bylo za socialismu neskonale hůře a pevně doufám, že nic podbného již nezažiji a ani mé děti se s něčím podobným v životě nepotkají. Na tu dobu vzpomínám s těmi nejhoršími asociacemi.

  0
  0
 5. Antonín Blažek
  19.2.2012 – 26 Shevat 5772 v 19:50 — Odpovědět

  ad4) Tomáš Flaška
  Tento, jak já říkám ďáblův režim, za malou chvilinku skončí. Rozkradl co se dalo. Rozbil mezilidské vztahy. Rozvrátil rodiny. Dětem a mladým lidem sebral budoucnost. Za socialismu se mladý člověk vyučil, udělal střední nebo vysokou školu, nastoupil do zaměstnání, dostal novomanželskou půjčku a mohl založit rodinu. Kolik dnešních mladých lidí s maturitou nebo diplomem v kase sedí dvanáct hodin u montážní linky a skládá obvody?.
  Já jsem za zlatých časů socialismu měl soukromé povoznictví. 17. listopadu 1989 mi jej nechal komunistický zločinec vypálit v hájence Janečkovice 235 na Čeladné mi vše shořelo. Lukša, dnešní člen Topky jej chtěl přes tento zjevný zločin vzít do OF. Od Havla dostal milost. Takovíto sametoví revolucionáři mám rozkradli nebo dovolili rozkrást všelidové vlastnictví. V této zemi nepatři už skoro nikomu nic.
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0
 6. Tony
  19.2.2012 – 26 Shevat 5772 v 23:24 — Odpovědět

  Čtu plamennou řeč “vcelku spokojené” OSVČ. Ještě chybí něco o neviditelné ruce trhu. Za komunistů se kradlo tak, že soudruzi skončili u chaty a žiguli 1600. Dnes se snadno rozkrade i ten pověstný Karlštejn. Právo na stávku má v době “kapitalismu 19. století” své opodstatnění. Zanedbává se studium znalostí moudrých a každý zkouší to, co situace i jen krátkodobě unese. Je třeba určité protiváhy, která dravce udrží na uzdě.
  Konkrétně v případě MHD je situace taková, že když musím do Brna, tak nedám 8,-Kčs jako za totáče, ale raději sednu do auta, protože je to levnější(pouze benzin). Firmičky jsou zastřešené v IDS a drží basu. Přímé linky prořídly a namísto toho stojíte u každého patníku.
  Dost podnikatelů “živitelů” nadává, moralizuje ale na konci roku prohlédnou a vykáží kulatou nulu pro minimální paušál.

  0
  0
 7. Antonín Blažek
  20.2.2012 – 27 Shevat 5772 v 00:39 — Odpovědět

  http://www.youtube.com/user/JakToDoopravdyJe2#p/u/1/U1-UivWf7tA

  0
  0
 8. Antonín Blažek
  20.2.2012 – 27 Shevat 5772 v 00:42 — Odpovědět

  http://www.youtube.com/user/JakToDoopravdyJe2#p/u/0/0AWjmF6DG6M

  0
  0
 9. Gaston
  21.2.2012 – 28 Shevat 5772 v 12:09 — Odpovědět

  Lidičky,jakékoliv zmenšení státu je správná cesta. Stát je totiž největší lupič ( a vrah ). Tzv. rozkradení státu po r.1989 bylo spíše prvotní přivlastnění v libertariánském duchu. Myslet si, že jsem spolumajitelem státního majetku se všemi vlastnickými právy, je naivita. Nakonec státní majetek ( a to celý ) vznikl z násilné krádeže, to jest z loupeže. Ukažte mi někoho při smyslech, kdo rád platí daně.Státní loupení je velmi propracovaná disciplína. Pro maximalizaci poměru zisk/náklady a též z dlouhodobého hlediska je třeba, aby oběti
  nevěděli, že oběťmi jsou. Parta loupežníků se musí rozdělit na dvě nebo více a lid odvádějící daně si na každé volební období demokraticky zvolí, kdo ho bude okrádat. Také jen primitivové prostě ukradnou např. 100Kč – to jim dlouho procházet nebude. Lépe je uloupit rovnou 300Kč a 200Kč s velkou slávou vrátit. A oběti budou skákat radostí, jaké že to mají hodné státníky. Další fintou je nechat obětem malý podíl na lupu např. formou dotací, investičních pobídek, to velmi stabilizuje dlouhodobé loupení. Ale tady je skryto čertovo kopýtko. V celé Evropě se stalo výhodnějším loupit nebo se k loupežníkům připojit, než se živit vlastní prací a být tak obětí. Takže za chvíli už nebude kde krást, protože čistých plátců daní bude méně a méně a budou více a více vysávaní hordami loupežníků. Tedy na závěr – s článkem naprosto souhlasím.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Jemenský prezident Sálih odchází po více než ročních protestech

Další článek

Dokument o Lustigovi mohou zájemci ode dneška vidět na internetu