Zdroj: spravy.pravda.sk

Bývalý šéf izraelské zpravodajské služby Mossad Meir Dagan bude pracovat jako poradce pro jistou švýcarskou společnost shromažďující tajné informace pro vlády a obchodní podniky na celém světě. Informovala o tom dnes agentura AP. Mezi klienty poradenské společnosti jsou firmy působící v oblasti energetiky, obrany nebo letectví a kosmonautiky.

Mluvčí společnosti podle AP prohlásila, že spolupráce s Daganem se bude odvíjet “podle potřeb”. Dagan prý bude cestovat mezi pobočkami v Curychu, v Londýně a ve Washingtonu. Zda bude působit také v Dubaji, kde má společnost rovněž zastoupení, mluvčí nesdělila.

Zahraniční agenti v roce 2010 v dubajském hotelu zavraždili člena radikálního palestinského hnutí Hamas Mahmúda Mabhúha. Předpokládá se, že šlo o akci Mossadu, kterému tehdy Dagan šéfoval.

Sedmašedesátiletý Dagan stál v čele hlavní izraelské zpravodajské služby více než osm let do prosince 2010, pak odešel do důchodu. Vystřídal ho Tamir Pardo.

Jeruzalém 23. února (ČTK)

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Knihovna v Izraeli nahrála na web Zweigův dopis na rozloučenou

Další článek

Nebeská sklizeň