Zdroj: spravy.pravda.sk

Bývalý šéf izraelské zpravodajské služby Mossad Meir Dagan bude pracovat jako poradce pro jistou švýcarskou společnost shromažďující tajné informace pro vlády a obchodní podniky na celém světě. Informovala o tom dnes agentura AP. Mezi klienty poradenské společnosti jsou firmy působící v oblasti energetiky, obrany nebo letectví a kosmonautiky.

Mluvčí společnosti podle AP prohlásila, že spolupráce s Daganem se bude odvíjet “podle potřeb”. Dagan prý bude cestovat mezi pobočkami v Curychu, v Londýně a ve Washingtonu. Zda bude působit také v Dubaji, kde má společnost rovněž zastoupení, mluvčí nesdělila.

Zahraniční agenti v roce 2010 v dubajském hotelu zavraždili člena radikálního palestinského hnutí Hamas Mahmúda Mabhúha. Předpokládá se, že šlo o akci Mossadu, kterému tehdy Dagan šéfoval.

Sedmašedesátiletý Dagan stál v čele hlavní izraelské zpravodajské služby více než osm let do prosince 2010, pak odešel do důchodu. Vystřídal ho Tamir Pardo.

Jeruzalém 23. února (ČTK)

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Knihovna v Izraeli nahrála na web Zweigův dopis na rozloučenou

Další článek

Nebeská sklizeň