Zdroj: Archiv

Vodafone se minulý týden zase vyznamenal. Nebo “vyznamenal”?

Hodně lidí již používá tzv. chytré telefony. Jejich funkce by byly poloviční, kdyby neměly stálé připojení k internetu. Tomu vychází naši operátoři vstříc a nabízí různé datové tarify. Samozřejmě i u nás předražené. Tady se například dočtete, že srovnatelný datový tarif, který je u nás za 150 Kč měsíčně, je v Polsku za korun 50,- . Ale to je jiná kapitola.

Naši operátoři vám za nějaký měsíční paušál dopřejí volný přístup k internetu z vašeho mobilu až do určitého množství přenesených dat. Vezměme typicky Eurotel, kde máte za 150 Kč 150 MB dat. Když na tuto hranici dosáhnete, tak vám do konce měsíce Eurotel hodně sníží rychlost připojení. Je to pak sice zdlouhavé, ale stále můžete plnohodnotně pracovat a přistupovat na internet. Pokud byste se přeci jen chtěli vrátit na původní rychlost, můžete si přikoupit další množství dat. Potud je vše v pořádku. K diskusi jsou ceny a ono množství dat, ale jak již řečeno, to je o něčem jiném.

Manažerům Vodafonu se zřejmě v hlavě něco urodilo (neříkám že pozitivního nebo negativního) a rozhodli se, že po dosažení hranice množství přenesených dat nedojde ke snížení rychlosti, ale k totálnímu odpojení od internetu. Další používání pak jen za příplatek. Co se strhlo za zákaznické reakce na Facebooku a zřejmě i na infolince lze asi těžko popsat. Přiznám se, že i já jsem jim zavolal a oznámil jim, že toto je ta pověstná poslední kapka a že s nimi končím.

To oznámení jim vydrželo několik hodin a pak hned pokorně, ale hlavně urychleně ze svého záměru vycouvali. Ta lavina negativních reakcí musela být obrovská. A moc dlouho se o tom všem mluvilo a ještě mluvit bude.

Tak si říkám. Zvorali to a přepískli to? Nebo to byl záměr, o Vodafonu se teď všude mluví a byla to dokonalá reklama zadarmo?

Autor: Tomáš Flaška

1 Komentář

 1. Tony
  22.3.2012 – 28 Adar 5772 v 16:14 — Odpovědět

  Zkusili “slovenský model”. Obávám se, že Vodafone “dozrál” – získal plánovaný podíl na trhu a teď chce rýžovat, hlavně na datech. Z hloupých mobilů si u nich nelze vybrat, smlouvy ztrácejí křišťálovou jasnost. A ti hloupáci tvrdohlavě stahují hlavně z free wifi. Tak proto tento pokus.

  Takový mediální otloukánek kyslík má v nabídce těch mobilů daleko víc, nabídne desítky minut zdarma do své sítě (Kvído), něco má i pro seniory (asi za 200) a takový Zero tarif je pro alarmy ideální. Dokonce pár zajímavých stránek wap (všechny začínající O2xxxx) jsou zdarma. Na značkové prodejně krom kolovrátkařů i borec , který ví. Začínají zkrátka procitat.

  Celé je to marketingový test, manipulace. Vodafone hledá u kočky pět noh a ona má jen čtyři.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Izrael pohřbívá oběti střelce z Toulouse

Další článek

Kesef we-zahav (Symbolika 02)