Zdroj: Shekel

Preha ve čtvrtek očekává příjezd izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a sedmi ministrů jeho vlády. Naplánována je jejich schůzka s českým předsedou vlády Petrem Nečasem (ODS) i první společné zasedání obou kabinetů.

Podle zprávy tiskového odboru úřadu české vlády budou izraelští delegáti v Praze projednávat možnosti rozvoje dvoustranných hospodářských i kulturních vztahů. V plánu jsou i rozhovory o konkrétních projektech spolupráce, například v oblasti vzdělávání a výzkumu.

Podle ČTK Nečas řekl, že společná schůzka vybraných členů kabinetů obou zemí je dohodnuta od premiérovy loňské návštěvy Izraele.

S Netanjahuem do Česka přijedou ministr zahraničí Avigdor Lieberman, ministr průmyslu Shalom Simhon, ministr pro vědu a technologii Daniel Hershkowitz, ministr sociálních věcí a komunikací Moshe Kahlon, ministr dopravy Israel Katz, ministr výstavby Ariel Atias a ministr kultury Limor Livnat.

Netanjahu Česko navštívil naposledy loni v dubnu. Jednal tehdy s Nečasem o rozšíření spolupráce obou zemí v oblasti výzkumu a vývoje, o ekonomice, kooperaci armád a zbrojním průmyslu.

V EU Česko patří mezi nejbližší spojence Izraele. Čeští politici nepopírají, že se názory Prahy někdy odlišují od postojů sedmadvacítky jako celku. V mezinárodní kampani za zlepšení vnímání Izraele vystupoval i zesnulý prezident Václav Havel.

Česká diplomacieje zastáncem klidného řešení blízkovýchodního konfliktu s Palestinci. Podporuje také rozvojové projekty na palestinském území.

Redakce Shekel.cz

1 Komentář

  1. 15.5.2012 – 23 Iyyar 5772 v 10:31 — Odpovědět

    Jediné co na tomhle světě má smysl je Izrael. Každý stát by se měl alespoň trochu snažit dostat se na úroveň Izraele. Pak by byl Svět možná lepší místo pro nás všechny.

    0
    0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Na Kampě se slavily Dny Evropy zaměřené na seniory

Další článek

Data v roamingu v zahraničí