Zdroj: ceskatelevize.cz

Organizátoři vymezí balonky s heliem předimenzovanou hmotu

projektu Galerie Stromovka (Paláce Stromovka), ..provedou srovnání s okolní zástavbou a upozorní na ignorování skutečnosti, že na dotčené parcele začínala za druhé světové války cesta 45 000 Židů na smrt v nacistických táborech.
V těchto dnech začal jednat tzv. autorizovaný inspektor o nadzemní části stavby zvané Galerie Stromovka (Palác Stromovka). Organizátoři happeningu chtějí upozornit na několik skutečností:
  • Proces zatím slouží k tlaku na koupi parcely za nevýhodných podmínek pro Městkou část Praha 7 (developer je stále jen nájemcem)
  • Obří hmota stavby – stavba má být vysoká 30 metrů, což je naprosto předimenzované
  • Ignorování historie parcely – na stejných místech stávala budova, ve které začínala cesta 45 000 Židů z Prahy a okolí na smrt. V nájemní smlouvě (pozemek je stále v majetku Městská části Praha 7) je napsáno, že památník má být součástí budované stavby.
  • Starosta Marek Ječmének a MČ Praha 7 nejeví o stavbu zájem (autorizovaného inspektora pana Fencla nekontaktoval) a nehájí zájmy ani občanů bydlících okolo zamýšlené stavby, ani pozůstalých po zavražděných obětech či přeživších. Naopak vychází vstříc developerovi a doporučuje jiné umístění památníku.
  • Autorizovaný inspektor místo stavebního úřadu není vhodnou formou rozhodování o tak velkém projektu. Organizátoři budou na happeningu také představovat své námitky proti stavbě, které autorizovanému inspektorovi předají.
Za organizátory happeningu

Kateřina Vídenová (Letná sobě!)

Jan Čižinský (předseda KDU-ČSL a iniciátor Referenda za nepředraženou radnici)
e-mail: jancizinsky@seznam.cz, tel: 774 828 345

Pavel Kuča

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Evropští muslimové pro Izrael – naděje pro budoucnost?

Další článek

Zapustit kořínek…