Zdroj: protext.cz

Soukromá Anglo-americká vysoká škola (AAVŠ) v Praze otevírá nový bakalářský obor Židovská studia: historie a kultura. Prezident  školy Alan Krautstengl  uvedl, že škola se řídí poptávkou studentů po předmětech spojených s židovskou tématikou a bere ohled i na to, že je u nás málo akademických odborníků na judaismus.

“Vzhledem k velkému zájmu studentů a také vzhledem k tomu, že během nacistické okupace Československa a posléze (během) komunistického režimu se židovská studia na vysokých školách nemohla rozvíjet, chceme tuto mezeru vyplnit,” řekl Krautstengl.  Garantem unikátního programu je Jiří Kašný, specialista na náboženské právní systémy.

Prezident školy má za to, že o obor projeví zájem studenti z tuzemska i ze zahraničí, například z Izraele nebo USA, jejichž amabasády také program podporují. Zájemce čeká studium základních témat a metodologie judaistiky. Předměty se zaměřují na vybraná témata středoevropského židovství z oblasti kultury, literatury, historie,  holokaustu a antisemitismu, vynechány nejsou ani základy hebrejštiny a němčiny.

AAVŠ, založená v roce 1990, je nejstarší soukromou školou v ČR. Její prezident uvádí, že škola vynakládá každoročně několik milionů korun na stipendia.

(Redakce Shekel.cz)

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Holešovický trojúhelník

Další článek

Izrael v rámci plánu proti imigrantům zajistil desítky Afričanů