Zdroj: Shekel

Více než osmdesát osob zadržela během včerejších násilných protestů telavivská policie.Demonstranti během noci vyjadřovali rozhořčení nad zadržením jedné z iniciátorek loňských hromadných sociálních protestů.

Izraelská aktivistka byla krátce zadržena v pátek, když se společně s desítkami dalších demonstrantů pokusila postavit stany na telavivské luxusní třídě. Kromě aktivistky bylo předvedeno ještě jedenáct osob.

Agentura DPA cituje policejního mluvčího Mickeyho Rosenfelda, který řekl, že během noci na dnešek se na demonstracích v centru města podílelo asi tisíc lidí. Demonstranti stavli barikády a vytloukali okna finančních institucí. Organizátoři protestů uvádějí, že účastníků bylo několik tisíc.

Podle agentury AFP protesty přerostly ve rvačky s policisty. Agenturní fotograf uvedl, že viděl několik demonstrantů se zakrvácenými obličeji. Pořadatelé akce policii obvinili z brutality.

O příčinách údajně nešetrných policejních metod dnes v místních médiích spekulovali někteří experti. Podle nich se izraelská vláda možná snaží zabránit opakování loňských masivních protestů.

Loni v létě do ulic v celé zemi vyrazily statisíce lidí na protest proti sociální nerovnosti a drahotě. Skupina odborníků sestavená vládou  pak mimo jiné doporučila omezit náklady na vojsko. Organizátoři demonstrací jsou ale přesvědčeni, že reformy nebyly dostatečné.

(redakce Shekel.cz)

1 Komentář

 1. Antonín Blažek
  25.6.2012 – 5 Tammuz 5772 v 09:36 — Odpovědět

  Stanování nebo demonstrace na náměstích nepatří mezi mé oblíbené aktivity ale proč ne. Účel světí prostředky. Nějak je třeba dát najevo, že takhle se dál žít už nedá.
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Nová stálá výstava přibližuje 20 let obnovy židovských památek

Další článek

Obřízka a křest