Zdroj: Archiv

Za pondělními rakovotými útoky na izraelské a jordánské přístavy stojí palestinské radikální hnutí Hamas.

Pro agenturu AP to dnes uvedl egyptský činitel. Hamas, který operuje v Egyptě, toto tvrzení odmítá. Oficiálně se dosud k raketovému útoku nikdo nepřihlásil. Zemřel při něm jeden jordánský občan a čtyři další byli zraněni. Egypt až do dneška popíral, že by rakety mohly být vypáleny z jeho území.

Ty v pondělí ráno dopadly do přístavní oblasti Ejlát v jižním Izraeli. Tam ale nezanechaly žádné následky. Ejlát leží v Akabském zálivu a jeho součástí jsou i přímořské lázně. Další rakety dopadly na jordánské město Akaba, kde usmrtily jednoho člověka.

Tato oblast spolu s blízkými egyptskými letovisky v Rudomoří se stala již v minulosti terčem útoku militantních islamistů. Například letos v dubnu dopadla na Akabu jedna raketa, avšak nezpůsobila žádné škody.

Hamas měl odpálit sedm raketu typu Grad. Stejný typ používají ozbrojenci v Libanonu a v pásmu Gazy, kde Hamas také působí. Jedna z raket také dopadla poblíž egyptského letoviska Taba.

Hamas dnes na tvrzení egypta reagoval prohlášením, ve kterém uvádí, že nemá v úmyslu začít působit mimo „Izraelem okupovaná palestinská území“.

Na Sinajském poloostrově působí islamističtí radikálové již nějakou dobu. Avšak kvůli hornatému charakteru převážně neobývané pouštní krajiny pokládal Egypt za nepravděpodobné, že by odtud mohly být rakety vypáleny.

Autor: redakce Shekel.cz

1 Komentář

  1. sid
    5.8.2010 – 25 Av 5770 v 17:20 — Odpovědět

    přátelé, tomu se přeci říká úklid před ramadánem. Prostě těch sedm raket Grad už se do tunelu nevešlo, tak musely “ven”.

    0
    0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Údajný atentát na Ahmadínežáda byl výbuch zábavní pyrotechniky

Další článek

Kamiony kvůli mýtnému ničí nejen silnice