Zdroj: Archiv

Kdo by si nechtěl sem tam zajít na internet i na své dovolené v zahraničí. Samozřejmě je dost lidí, kteří si od toho rádi pár týdnů oddechnou. Ale je i dost, ba možná i více lidí, kteří tu možnost chtějí mít.

Samozřejmě je možnost navštívit internetovou kavárnu. Poslední léta pak využití internetu prostřednictvím mobilního telefonu. Naši operátoři dělají vše pro to, aby tarify byly hodně nepřehledné, nesrozumitelné, ale hlavně, abyste právě díky nevědomosti co nejvíce zaplatili. Médii již mnohokrát probleskly zprávy o účtech v řádu desetitisíců ale i statisíců korun za tuto službu. A když už se mi do tajů všech zákoutí a kliček podařilo proniknout, tak operátor systém tarifů změnil. Běžná praxe. Hlavně nepřehledně a aby se v tom nikdo nevyznal.

Léta to již řešíme tak, že si po přejezdu hranice koupím předplacenou kartu místního operátora, ne které si nechám zaktivovat datový tarif a je po problému. Nemusím se bát, že něco přetáhnu, něco přešvihnu a hrozně zaplatím. I kdybych dělal vše špatně, tak maximální škoda může být právě a jen ta hodnota oné předplacené karty. Řešení elegantní a v hodnotě několika jednotek Euro.

V současné době používám v domácích podmínkách tarif Vodafonu, který mi umožňuje za paušál 177 korun, tedy nějakých 7 Euro, měsíčně neomezeně používat internet do hodnoty 100 MB přenesených dat. Kdybych toto množství dat překročil, bude mi poplatek za příslušný měsíc zvýšen zhruba dvojnásobně. Několika zkouškami se svým mobilním telefonem jsem došel k závěru, že k tomuto množství dat se dopracuji poměrně rychle, tak jsem musel ve svém prohlížeči vypnout zobrazování obrázků a jedu jen na texty. Pak je limit více než dostatečný, ale grafika žádná. A na využití rychlé sítě 3G mohu zapomenout. To bych se nedoplatil.

A tak jsem zase letos hledal nabídky internetových předplacenek zahraničních operátorů. A letos se mi už otevřela kudla v kapse. Nabídka italského operátora TIM zní asi takto: Za 9 Euro měsíčně neomezený internet do množství 1 GB přenesených dat, po překročení této hranice snížení přenosové rychlosti do konce zúčtovacího období na 32 kB. Jinými slovy za cenu měsíčně o 2 Eura vyšší 10x vyšší množství dat a žádné poplatky při překročení limitu, porovnáme-li to s údaji o odstavec výše.

Čeští operátoři, jděte fakt už někam!

Autor: Tomáš Flaška

Přečtěte si také od autora: Na boj proti Temelínu dají Horní Rakousy miliony

1 Komentář

  1. sid
    28.8.2010 – 18 Elul 5770 v 14:46 — Odpovědět

    Souhlasím s tím, že ani mně není jasné, proč “kyslíci”, a Telefónica S.A. nemá “madridské” tarify. Navíc chování zástupců většiny operátorů je příšerné. Ovšem divil byste se, z oněch “neprovolaných drobných” -třeba v Itálii, je nakonec pěkná sumička. Ještě větu k těm jízdám…”teprve až mi teď manželka projela podle navigace 6 hodin po okreskách, místo po dálnici směr ČB-Brno, jsem pochopil, jak to je: ti řidiči jedou naprosto stejně, jen vyberou neplacenou trasu a také tu, kudy (nosností, výškou nákladu) projedou.” Tam je jádro pudla a oba jsme měli v něčem pravdu.

    0
    0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Izrael žádá Německo o obnovení případu válečného zločince Fabera

Další článek

Americká ambasáda hostila muslimy