Zdroj: jpost.com

Během fotbalového zápasu mezi Izraelem a Maďarskem, který se odehrával minulou středu v Budapešti, bylo v hledišti možno slyšet antisemitská hesla a posměšky.

Na videu, které nyní koluje po internetu, vykřikují příznivci maďarského mužstva “špinaví židi” a “Buchenwald”, zatímco v pozadí hraje izraelská hymna. Několik desítek fanoušků se na znamení protestu obrací zády k hřišti a přinejmenším jeden vzdává hold Mussolinimu.

Peter Morvay z proizraelské evangelické televizní stanice ATV, který zápas sledoval se synem, říká, že stejně se fanoušci chovali během celého zápasu. “Nešlo jen o pár bláznů, byly to celé skupiny. Mávali také palestinskými a íránskými vlajkami.”

Efraim Zuroff, izraelský ředitel Centra Simona Wiesenthala už celá léta apeluje na maďarské úřady, aby zasáhly proti projevům antisemitismu. K tomuto incidentu říká, že jde o projev mnohem širšího problému.

“Tento antisemitský ´hooliganismus´je odrazem vzrůstajícího antisemitismu v maďarské společnosti, který je setrvale podporován ultranacionalistickou stranou Jobbik. Ti popírají maďarsko účast na zločinech holocaustu a sympatizují s íránským pohledem na Izrael,” řekl Zuroff.

Autor: redakce Shekel.cz

Zdroj: jpost.com

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Uklizený les

Další článek

On není láska (tvoří zlo)