Zdroj: thpsc.com

Známy mi položil velmi zajímavou otázku, jestli jsem také nezažil mezi muslimy něco pěkného co by je vykreslilo v pozitivním světle. Že z těch článku co o islámu a muslimech píši má jen depresi a negativní náladu.

Pravdou je, že samozřejmě jsem zažil mezi muslimy i příjemné chvíle a s některými muslimy udržuji přátelské vztahy i dnes. Jenže můj poznatek z mého života mezi muslimy je velmi negativní ve vztahu k islámu dle koránu a Mohamedovy tradice. Vlastně mohu krátce charakterizovat celou věc tak, že všichni muslimové od nichž jsem byl svědkem konání nepodmíněného dobra, věřili a konali v rozporu s islámem dle koránu a Mohamedovy tradice.

Nejde zde o to vypíchnout části toho co Mohamed řekl, aby islám vypadal lidsky a pozitivně, ale jde o celkový kontext. Mnozí z muslimů co znám zde v ČR a kteří se chovají reformně a liberálně se tak chovají v rozporu s tím jaký islám si dle Mohamedových tradic a koránu představuji ti co se snaží docílit mýtického stavu první muslimské ummy (islámský pojem pro společenství). Výsledkem tohoto stavu je jisty stav schizofrenie a barbarství.

Obdobně ti z muslimů, kteří konají dobro nevěřícím aniž by za to čekali nějakou protislužbu, a většina takových muslimů společně s většinou reformátorů nesouhlasí ani s násilím a totalitou v islámu, tak konají v rozporu s tím jak je postaven islám v koránu a Mohamedové tradici.

Možná proto reagují ortodoxní muslimové tak podrážděně na jakoukoliv snahu demokratizovat islám nebo reformovat islám. Moc dobře vědí, že islám bez moci nad lidmi a svoboda jednotlivce v jeho osobním životě je konec islámu jako takového. Je to podobné jako s fanatiky mezi křesťany, jenže rozdíl j v tom, že Kristus nechtěl vládnout lidem v tomto světě. Jeho zajímala pouze spása jejich duší a otevření jejich mysli pro boží království, tak Mohamed měl úplně jinou vizi.

Mohamed ustanovil islám jako státní ideologii, která nejen kontroluje společnost, ale zároveň nařizuje společnosti kontrolovat jednotlivce. Tam kde Kristus určuje svobodu člověku v jeho konání, tam Mohamed určuje společenský teror k zařazeni neposlušného člověka zpět do stáda.

Velmi názorně je to vidět v díle takových humanistů jako je Ibn Sina (Svícena) nebo Bratři čistoty (muslimští předchůdci evropských Svobodných zednářů), kteří museli veřejně stvrzovat islámskou pravdu a rituály, ale ve svých dílech a soukromém životě mezi věrnými dávali otevřeně najevo pohrdání islámem a Mohamedem.

A zde se dostávám k nejpodstatnější části mého celého příběhu. Díky tomu, že u nás dnes v Evropě ještě je aspoň nějaká svoboda jednotlivce a žádné společenství nemá takovou moc, aby kontrolovalo život jednotlivce daří se aspoň trochu muslimským reformátorům a liberálům. Otázkou je, ale na jak dlouho. Neboť tam kde síli komunity ortodoxních muslimů sílí i autocenzůra svobodomyslných muslimů a jednou tam mohou platit stejně totalitní islámské zvyky jako v islámských zemích.

A bohužel se obávám, že humanističtí reformní a liberální muslimové nemají dost sil na skutečnou humanizaci islámu a koránu, tak aby se islámu obyčejný člověk nemusel bát. Znám tedy v ČR dost slušných, humanistických muslimů, ale bohužel ani jednoho, který by měl odvahu humanismus mezi muslimy prosazovat. Naopak všichni co znám se před muslimskou komunitou přetvařují jen, aby nebyli označeni za malověrné, agenty sionismu apod.

Po mém pobytu v USA a osobním studiu problematiky islámu v USA a v Evropě jsem přesvědčen, že jestli někde mají šanci zvítězit reformátoři islámu nad ortodoxními muslimy a humanizovat a civilizovat islám, tak pouze v USA. Důvody uvedu v jiném článku. Bohužel nás v Evropě dříve či později čekají s islámem velké problémy.

Autor: Lukáš Lhoťan

29 Komentářů

 1. Martin Konvička
  15.11.2012 – 1 Kislev 5773 v 10:05 — Odpovědět

  Lukáši,

  “..jsem přesvědčen, že jestli někde mají šanci zvítězit reformátoři islámu nad ortodoxními muslimy a humanizovat a civilizovat islám, tak pouze v USA…”

  Holandský nebo francouzský islám 70. let by ti pravděpodobně přišl úplně stejně nadějný. Je to jen otázka procent, a i v těch USA povážlivě rostou.

  0
  0
 2. dada
  15.11.2012 – 1 Kislev 5773 v 10:21 — Odpovědět

  No sláva! Tak aspoň jeden z udatného tandemu Formánek – Konvička si povšiml, že všechno bude záležet na procentech, a bylo by záhodno především asi nějak pohnout s nimi. A možná by to bylo užitečnější, než si zchlazovat žáhu na těch několika málo našich konvertitkách, jejichž hlásek v celoislámském kontextu stejně poněkud zaniká, a když umlkne úplně (ať už vlivem islamistů nebo islamobijců), patrně se zas tak moc nestane.

  0
  0
 3. Martin Konvička
  15.11.2012 – 1 Kislev 5773 v 13:04 — Odpovědět

  dado

  V té západní Evropě ta procenta jen rostla.

  Relativně nerostla třeba v Indii, když budu počítat “velkou Indii”, i s Pákistánem a Bangladéšem, a vezmu si cojávím takových … posledních 500 let. Indové islám skutečně “udrželi v šachu”, ale za cenu toho, že s ním vedli doslova přemnožovací závody. A zaplatili za to (jako celek) jen maličkostí – skoro se do té své země nevejdou. A stejně i tam, a teď myslím “malou Indii”, tu co po rozdělení zbyla – islámců opět přibývá.

  Nastudujte si islámskou rodinnou politiku.
  Je svým způsobem dokonalá – od časných sňatků, přes uvázání žen u rodiny po žárlivé střežení těch žen až po polygamii to je uděláno tak, “aby nás přibývalo” – volná citace z konvertitských diskusek.
  S tímhle nejde “bojovat”, nejde to “přešukat”, pokud nemáte v plánu udělat se svými ženami totéž… a dopadnout jako ti Indové.

  Hlásek konvertitek pochopitelně zaniká: Tady v Evropě jsou tu a tam dobré na “public relations”, jinak mají rodit a kojit, ne žvanit.

  0
  0
 4. Jaroslav Formánek
  15.11.2012 – 1 Kislev 5773 v 13:29 — Odpovědět

  V Německu už to představitel civilizovanějšího euroislámu number One prof. Tibi (Syřan) úplně vzdal.

  Nechápu, jak se může někdo probudit až v r. 2012 a chtít zastavit rozjetý vlak řečmi o zpomalování vlakové soupravy z pozice Evropana, kterého žádný muslim nikde neslyší.

  Dada – nežila jste v Rakousku? Měla byste mít nad námi info náskok a víc sledovat germanofonní svět.

  0
  0
 5. plan-9
  15.11.2012 – 1 Kislev 5773 v 14:15 — Odpovědět

  i kdyby islam vyhral na cele planete, to se zatim nepodarilo nikomu.
  tak si myslim, ze clovek je natolik dynamicky, ze i kdyby nastala dalsi doba temna tak, ze zas nastane pristi osviceni.

  0
  0
 6. Martin Konvička
  15.11.2012 – 1 Kislev 5773 v 14:53 — Odpovědět

  plan-9

  “i kdyby islam vyhral na cele planete… zas nastane pristi osviceni”

  1. Možná ano – kdo ví. Akorát zapomínáte, že islám vítězný ještě nikdy nepřinesl ten jejich “mír”, neb celá legrace pokračuje vzájemným vražděním Mírumílovných. Je to hezky vidět v těch echt-islámských zemích jako jsou Afgán, Jemen, Mali nebo Somálsko. Isláma tam mají až po uši a co dělají? Mordují se. A teď by to bylo celoplanetární, a aspoň zpočátku s jadernými apod zbraněmi. Lahůdka.
  To vraždění vlastních je mimochodem teologicky zdůvodněné: Za prvé, jen smrt v džihádu vám zaručí vstupenku do ráje (všechny ostatní metody, jako modlení, almužna, mlácení manželky apod. jsou zdlouhavé a nejisté), a za druhé, je psáno, že bude snad 70(Jardo?) islámů, ale jen jeden bude pravý. A jak ubyde nevěřících, ale poptávka po ráji neklesne, bude ten vzájemný celoplanetární mord nevyhnutelný.

  2. Druhý aspekt je krutý, ale nevyhnutelný. Islám během pár generací vede k degeneraci skrz a) konsangvinitu, b) vyloučení samičího výběru a c) vyloučení kreativity z párovacích rituálů. Populace dokonale uplatňující pravidla sunny geneticky zblbne. Jedinou obranou jsou otrokyně/konvertitky (“svěží krev”), to vám potvrdí každý populační genetik nebo chovatel kanárků. Takže se docela dobře může stát, že by na tu obnovu nebyl materiál. Planeta opic…

  0
  0
 7. Martin Konvička
  15.11.2012 – 1 Kislev 5773 v 14:58 — Odpovědět

  plan-9

  V obecné rovině pak nechápu to vkládání naděje do “příštího osvícení” – někdy za 500 let?), když jsou karty rozdány, jak jsou rozdány, a islám lze porazit ještě během našeho života – a teď mluvím o porážce bez planetární jaderné války a podobných vymožeností naší doby.

  A ještě něco:
  To osvícení, které vůbec není jisté, by nastalo úplně jinde a úplně z jiných kořenů, než jsou ty naše, řekněme chetitsko-anticko-žido-křesťanské. To, co jsme vytvořili a měli rádi a co nás bavilo, by pravděpodobně nejdří zaniklo, než by to “osvícení” nastalo. Pak by to mohlo, ale nemuselo, zajímat nějaké archeologické obskurantisty. Nebyla by to škoda? Navíc, ti obskurantisti by spolu vedli spory, proč jsme byli takoví trotlové, a nechali se převálcovat. Měli bychom navždy “černý puntík”, což přinejmenším mně přijde dost blbé…

  0
  0
 8. dada
  15.11.2012 – 1 Kislev 5773 v 16:16 — Odpovědět

  Jaroslave a Martine, s tou mou prázdnou kebulí ohledně islámu to nadsázka nebyla, náskok nad vámi nikdy mít nebudu, celý život sedím na jednom místě v jedné moravské dědině a je jen malá naděje, že se to kdy změní, tak to jen tak na vysvětlenou na úvod.
  Co se týká rozjetého vlaku – nevidím nereálně možnost alespoň trochu pozměnit populační křivku, pokud by k tomu byla vůle, i když by to možná nezažehnalo nebezpečí islamizace úplně. Ale minimálně zbrzdilo. Podle mého prostého rozumu by stačilo, kdyby vláda začala více podporovat mladé rodiny. Už jen kdyby se zvýšilo několikanásobně porodné (vlastně ani nevím, jestli ještě něco takového stále existuje), podle mého odhadu by se to docela znatelně na zvýšení porodnosti projevilo (a nemám na mysli jen romskou menšinu, ti beztak produkují často nadoraz). Nehledě na to, že hrozba islamizace není jediný průšvih, který nám díky našemu vymírání hrozí.
  Prostě mi přijde smutné, že tady to schytávají ti “hodní” muslimové, kterým opravdu možná zvoní hrana (nemám důvod vám nevěřit, zní to logicky), my se tady můžeme dohádat do krve a časovaná bomba nerušeně tiká.

  0
  0
 9. Martin Konvička
  15.11.2012 – 1 Kislev 5773 v 16:42 — Odpovědět

  dada:

  Podporu porodnosti UrČiTě, ostatně všimněte si, že ojrovlády a ojro-experti o ní NIKDY nemluví, pořád jen plkaj o tom, jak za nás naše problémy vyřeší imigranti, což je blbost už z principu, i kdyby isláma nebylo.

  Je třeba si uvědomit jedno:

  Ta intošidla, která přes všelijaké FHS/FSS, a následné šolichy “analytiků” a “expertů”, a džoby v médiích a nevládkách, ovlivňují společenskou debatu v téhle věci, tedy ta intošidla podporu porodnosti/rodiny z principu nechtějí … protože prostě nenávidí své země a národy a sousedy a rodiny. Především ale nenávidí sami sebe, až od toho se to odvíjí. Málokterý z nich si to přizná, já si to přiznal (býval jsem, nezapomeň, jedním z nich), a věci začaly být hned jasnější.

  Z té (sebe)nenávisti akademicko-mediálních intošidel se odvíjí spousta dalších věcí. Především se o rozvratu rodiny nemluví … A když, tak to jsou prázdné floskule, aniž by se šlo opravdu natvrdo po příčinách, což je podmínka nápravy. Ony ty příčiny jsou hlubšího psychologického rázu, takže nejde “jen” o porodné, ale o mnohem víc.

  0
  0
 10. dada
  15.11.2012 – 1 Kislev 5773 v 17:39 — Odpovědět

  Samozřejmě, porodné byl jen příklad, ale lidi na takové věci slyší. Nemusí být osvícení všichni, občas stačí, když to doklapne těm, co to vedou.

  0
  0
 11. Jaroslav Formánek
  15.11.2012 – 1 Kislev 5773 v 23:12 — Odpovědět

  Tady máme seznam “selg hating Jews”. Jsou tam i hvězdy našich médií Soros. Avneri, Wooody Allen a další trosky.

  http://www.masada2000.org/list-A.html

  Blbé je, že se tam moc neuvádějí lidičky z našeho kulturního prostoru.

  Stačilo by ale udělat seznam, self-hating Westerners…a těch Čechulí by tam bylo zdostatek.

  0
  0
 12. Antonín Blažek
  15.11.2012 – 1 Kislev 5773 v 23:25 — Odpovědět

  Všichni židé nejsou zlí, jen je třeba judaismus reformovat.
  Tak nějak asi uvažoval Pavel a “vznikl” Nový Zákon. Z jednoho Boha máme hnedle “tři” Z Ježíše, kluka židovského, udělali taky boha. No co si budeme povídat stačí jen trošinku Tóru reformovat a i ta Královna Nebes se tam najde…
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0
 13. Petr Hrdlička
  15.11.2012 – 1 Kislev 5773 v 23:36 — Odpovědět

  O použitelnosti porodného v západní Evropě nejsem přesvědčen. Evropané jsou již drahnou dobu sekularizování a emancipace jejich žen je hodně vzdálena od rodinných hodnot. Nakonec by větší podpory užívaly především opět muslimské rodiny, které víceméně pořád považují rodinu za základ společnosti.

  U nás by to pomohlo. Nicméně silně bych podporoval jenom druhé a třetí dítě, tak jako to mají na Slovensku. Čtvrté dítě už by mělo být opět v režii rodičů. Přeci jen máme svoji menšinu, která je schopna svoji existenci postavit jenom na dávkách a parazitování na společnosti.

  0
  0
 14. Jaroslav Formánek
  16.11.2012 – 2 Kislev 5773 v 02:00 — Odpovědět

  Blažek, nudíte se svým relativizmem. Asi zásadně nic nového nestudujete a tak tu uvádíte irelevantní paradigmata, která jste nasál cca před 30 lety.

  0
  0
 15. Antonín Blažek
  16.11.2012 – 2 Kislev 5773 v 06:37 — Odpovědět

  ad)13)Jaroslav Formánek miléj zlatéj, kdyby ses mě zeptal co jsem měl včera na snídani tak bych to možní nevěděl. Co jsem děla cca před 30 lety vím ale určitě. Sloužil jsem, za zlatým časům socialismu, lidem naší vlasti do roztrháni těla. Ve svém volnu pak brouzdal po lese, seděl s kulovnici na posedu nebo nasával v našem hostinci pří hraní mariáše.
  No a co jsem dělal 16.11.1989 to vím taky přesně. Pršelo, nejel do lesa a opravoval postroje mých koní. Poslouchal svobodnou evropu a do toho přišla dalegace, vedená šéfem chaty KV KSČ, s tím že mám hájenku, kde jsem bylo umístěno mé soukromé povoznictví, opustit. No slušně jsem je vypoklonkoval. Práci dodělal. Druhý den 17.listopadu 1989 po mém odjezdu do Frenštátu p.R. přišli znova. Přinesli kanystry s naftou. Rozebrali střechu. Uložené seno na půdě polili. Hájenku Janečkovice 235 ba Čeladné podpálili. Podpálili ji v následujících dnech celkem třikrát. Hořela 18. i 19. listopadu. Teprve pak prohořel strop. Shořelo úplně vše. No a V. Havel dal tomu komunistickému žháři milost. Všechno v lidském životě je jej a jen relativní.
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0
 16. plan-9
  16.11.2012 – 2 Kislev 5773 v 07:07 — Odpovědět

  jak resi sve muslimy napriklad cina, nebo rusko?

  0
  0
 17. danny
  16.11.2012 – 2 Kislev 5773 v 07:26 — Odpovědět

  Jaroslave skuste svoje relevantne ostre pero prehnat touto anekdotou.
  Student mediciny pride do antikvariatu zhanat atlas ludskeho tela.Je tam starsie vydanie,tak sa pyta po novsiom.Predavac mu povie,ze pokial vie za poslednych 10,000 rokov sa na ludskom tele nic nezmenilo.

  0
  0
 18. plan-9
  16.11.2012 – 2 Kislev 5773 v 08:08 — Odpovědět

  Australian Muslims are leaving Islam, video:

  http://www.youtube.com/watch?v=RrHAGAXX230&feature=related

  0
  0
 19. Jaroslav Formánek
  16.11.2012 – 2 Kislev 5773 v 15:01 — Odpovědět

  danny

  proč si chudák nekoupí atlas lidské mysli? To je tak drahý výtisk, že na to nikdo nemá?

  0
  0
 20. Erich
  16.11.2012 – 2 Kislev 5773 v 18:49 — Odpovědět

  Ad 11. Ten antisemitský seznam, tak ten Jaroslave samozřejmě znám. A celkem dost často jej využívám. Totiž když narazím na nějaký zajímavý, lehce čtivý a přitom pro mne informačně zajímavý text, tedy ve srovnání s tím, jak je dnes zvykem informovat v mainstreamu a pod textem mne oslovující jméno, tak majíce totiž takovouto úchylku, jdu si ověřit, je-li pisatel na onom náckovském seznamu. A je-li, pak má radost bývá o poznání větší.

  A nic neřeším, že ten denunciační obsah, tak na úrovni bratrstva kočičí pracky, vypotili retardi z Kahane Chuj. Akorát, od té doby na sobě pozoruji dost alergické reakce na pokusy o vydírání pomocí slovíček jako holokaust, antisemitismus, osvětimská lež, islám, víra, znovuzrození, vyznej se a podobně. A to od všech týpků, co nejspíš trpí mesiášským syndromem, a možná nejspíš proto tak urputně potřebují být “knězem” nejenom ve svých rodinách.

  0
  0
 21. Jaroslav Formánek
  16.11.2012 – 2 Kislev 5773 v 22:56 — Odpovědět

  Seznam je zajisté potřeba korigovat (autoři nemají žádný glejt nebo patent), zajímavá jsou ta jména až když mají u sebe odkazy. Tedy více materiálu než jeden či žádný výrok.

  Ti blahobytní v umění a akademii zahnízdění retardi jsou vzácně stereotypní a najdeme snadno jejich protějšky jakoby dodané Tescem či Kauflandem i na naší české kulturní scéně.

  Stačí už jen dodat mile jednoduchou úvahu, že tito bezdušší retardi drtí cokoliv skutečně kulturního a vyklízejí či připravují pole pro stejně retardované…. s nominálně lehce odlišnou agendou…říkejme jim třeba pro radost “fašisti”.

  Máme tu ten dopředu připravený kouzelný rituál, že se na vývěskách a na pódiu všichni “bojovně” hlásí k “boji proti rasismu, antisemitismu a xenofobii”. Tá efektivita “boje” je ovšem tak ubohá, že se dá mluvit dlouhodobě o opaku. Vsjó ravnó.

  0
  0
 22. Jaroslav Formánek
  16.11.2012 – 2 Kislev 5773 v 23:01 — Odpovědět

  A tak obdobně fungující P. Uhl se svou lidskoprávní evropskou org. s údivem zjistí, že ČR zaostává v útlaku Romů za západní Evropou a “problém je celoevropský”.

  Nenásleduje ovšem žádná omluva, ač nám tu bylo 20 let vtloukáno do hlav, že “Češi jsou rasisti” a musí se konečně začít učit od “vyspělé Evropy”.

  Takže se tu někdo po nás vozil zcela rasisticky a jisté publikum mu/jim snaživě tleskalo.

  0
  0
 23. danny
  17.11.2012 – 3 Kislev 5773 v 07:02 — Odpovědět

  Jaroslave,atlas lludskej mysle netreba kupovat je medzi nami.len treba ,,vediet” citat.Napr.,,..on proti vsetkym,vsetci proti nemu, v neshode so vsetkymi bratmi bude zit..”Izmael,prapredok Arabov.Takze aka reforma islamu?smile.Skuste si precitat listy od sultana zaporozskym kozakom a odpoved atama Sirka sultanovi a mame dalsi vzorec spravania(mozno na skodu zrusenu paradigmu).

  0
  0
 24. Jaroslav Formánek
  17.11.2012 – 3 Kislev 5773 v 10:45 — Odpovědět

  Podle nějakých novějších průzkumů je Izmael někdo jiný než Arabové a Dopis sultánovi často uváděný díky onomu obrazu – je prokazatelně fikce.

  0
  0
 25. danny
  17.11.2012 – 3 Kislev 5773 v 13:47 — Odpovědět

  niektore veci,deje,universalie vobec,ale vobec nepotrbuju prieskumy.O dopise sa vie davno,ze je to fikcia,ale ja som sa bavil o niecom inom,paradigmatickej forme vzajomneho spoluzitia.Napriklad.Skusim inak,cudzie nechceme,ale svoje si nedame.A stromcek v Bruxelles bude!smile.

  0
  0
 26. Martin Konvička
  17.11.2012 – 3 Kislev 5773 v 17:10 — Odpovědět

  Ano, danny, to byla forma, která kupodivu fungovala.

  Isláma tyhle věci vždy urazí, musí vyrazit na obranný džihád, vyláme si zuby a žádá o hudnu. A takhle se postupně frekvence huden zvyšovala, účinnost džihádu snižovala.

  Dvě pravidla bych tady zdůraznil – na shekelu by jim mohli rozumět.

  1. vždy věřte těm, kdo vám říkají, že to s vámi nemyslí dobře – už z principu, neb pokud to takoví NEmyslí vážně, a vy jim naletíte, budete maximálně tak “paranoidní”, zato když to vážně myslí, a vy jim NEuvěříte, budete zcela prokazatelně mrtví.

  2. nikdy nedělejte soupeři to, oč vás žádá – platí zde stjená logika.

  0
  0
 27. Petr
  20.11.2012 – 6 Kislev 5773 v 19:07 — Odpovědět

  Návrh reformy / sjednocení Islámu a křesťanství a Judaismu:
  1. bůh je jen jeden, a jsou to: ten, kterého nesmíme jmenovat, bůh otec, jeho syn, duch svatý a aláh. Seznam může být libovolně doplňován.
  2. obřízka je povinná, ale až v 90. letech a jen vlastní rukou.
  3. náboženské války jsou přísně zakázány, smí se válčit jen z ryze světských důvodů, jako jsou moc, peníze, území atd.
  4. Každý muž má povolenu jednu manželku a maximálně 4 milenky. Milenky však může mít jen s písemným souhlasem manželky, tchýně a jejich manžela.
  5. motliby musí být prováděny jen ve znakovém jazyce a za zvuku rytmické hudby.
  6. peklo se s konečnou platností ruší, protože je obtížné překonat lidskou vynalézavost a brutalitu.
  7. nebe je volitelné, kdo nebude chtít, nemusí tam. Věčnost lze trávit individuálně dle přání.
  8. pracovat se nesmí v pátek, sobotu a v neděli. Předstírání práce, ani přítomnost v zaměstnání není porušení tohoto bodu.
  9. rituální očista: každý by se měl pravidelně koupat a mýt si ruce. Zvláště když jde mezi lidi (třeba do autobusu, tramvaje, vlaku, metra …)
  10. Slovo Amen se nahrazuje slovem “AHA” (popř. Ahááá, á – Ha, ááááh(a))

  0
  0
 28. Martin Konvička
  20.11.2012 – 6 Kislev 5773 v 21:42 — Odpovědět

  Petr: Souhlas.

  A teď ten návrh vytesejte, ve 3 jazycích, do kamenných desek, a ty přibijte, v neděli, sobotu a pátek … na dveře Sv. Petra v Římě, na Zeď nářků v Jeruzalémě, na na Kaabu v Mekce.

  Začněte tou nedělí, pak každý další týden jednu desku.
  Který týden od vás bude pokoj?

  0
  0
 29. danny
  22.11.2012 – 8 Kislev 5773 v 07:11 — Odpovědět

  Unia zakazala na novej minci svatoziaru a kriz v rukach sv.Cyrila a Metoda.Dvanast hviezd na vlajke,inspirovanej hviezdickami okolo hlavy P.Marie nevadia.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Neví, co chce, ale nedá pokoj, dokud to nedostane

Další článek

Další válka mezi Gazou a Izraelem?