Zdroj: Shekel

Dne 25. listopadu ve 13:00 se bude na Václavském náměstí v Praze 1 konat demonstrace na podporu demokratického a suverénního státu Izrael. Organizátoři demonstrace zveřejnili toto vyjádření:

Vyjadřujeme lítost nad zmařenými lidskými životy z řad Palestinců a z řad Izraelců v současném konfliktu. Současně chceme vyjádřit podporu státu Izrael, který je terčem celosvětového mediálního lynče za akce nutné obrany svého lidu.

Izrael má právo i povinnost bránit vlastní lid před ostřelováním svého území ze strany teroristického hnutí Hamás, které ovládá pásmo Gazy již více než pět let.

Izrael má stejné právo na obranu jako každý jiný stát. Žádný stát na světě nemůže připustit cílené útoky na své obyvatele a v případě ostřelování svých měst a vraždění civilistů by musel odpovědět stejně, jako nyní reaguje Izrael. Žádný stát na světě by se ale nesetkal s takovou měrou pokryteckého odsuzování a jednostranné kritiky ze strany mezinárodní diplomacie a médií. Boj se nyní vede také často zkreslenými či přímo lživými texty a upravenými fotografiemi v médiích, v nichž je veřejnost systematicky štvána proti Židům nejen v Izraeli, ale i v diaspoře. Pamětníci si dobře uvědomují, jak je dnešní ideologická masáž podobná situaci za vlády nacistů, kdy například časopis Der Stürmer šířil nenávist proti Židům, a tak připravoval obecné akceptování šoa.

Jestliže evropské státy vyzývají Izrael ke zdrženlivosti a přehlížejí útoky teroristů, chovají se stejně hloupě, nečestně a zbaběle jako se chovaly mocnosti v Mnichově v roce 1938. My občané České republiky chceme veřejně odmítnout ideologické manipulování fakty, které ve skutečnosti znamená odmítání práva Izraele na existenci a práva židovského národa na sebeurčení.

Liga proti antisemitismu

Jiří Asher

Věra Tydlitátová

Zuzana Wirthová

Zdroj: Leo Pavlát

10 Komentářů

 1. Antonín Blažek
  21.11.2012 – 7 Kislev 5773 v 21:39 — Odpovědět

  Tato petice silně zavání propagandou. Pokud vím tak rakety z Gazy nikoho nezabíjejí. Přeorávají jen louky a pole v Izraeli. Izrael má plné právo se bránit ale lež má krátké nohy. Každá propaganda je hnus.
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0
 2. Refael
  22.11.2012 – 8 Kislev 5773 v 03:37 — Odpovědět

  P.Blažek :
  Počty mrtvých nemají nic společného s tím, že by teroristé byli nějak ohleduplní, prostě moje země si cení každého zivota,(Židů,izr.Arabů,Křesťanů atd.), proto jsou naše ztráty malé s porovnání s nepřítelem, ale i Grady a Kassamy nejsou prskavky! To by nebyl Iron Dome nikdy vybudován a hlavně používán s těžkým nepoměrem mezi cenou Kassám&Grad na jedné straně a raketou “Tamir” z Iron Dome. Přesto Grady zvláště použité proti civilistům ve městech mohou způsobit smrt mnoha z nich.
  Vyprávět o tom kromě nás mohou i Íránci, kteří také za 8leté války mezi Íránem a Irákem zakusili irácké k. Ti neměli žádné kryty jako u nás, ani Iron Dome.
  To, že nás málo zemřelo(je vidět podle vašeho komentáře k vašemu velkému smutku), účinnost opatření civilní ochrany a navíc u každého sídliště či usedlosti MUSÍ být protiletadlový kryt.

  0
  0
 3. Karel79
  22.11.2012 – 8 Kislev 5773 v 07:52 — Odpovědět

  Pan Blažek si nedá pokoj. Jednou holt se zařadil do apologetů islámu, takže jeho příspěvky tomu odpovídají.
  Palestinské rakety – pravda – většinou kypří půdu kolem měst v Izraeli, avšak nejde o chtěný efekt palestinců, nýbrž o jejich – bohudíky – zastaralou výzbroj neschopnou účinné přesnosti. Ale i na tom nezáleží. Základní problém je trvalý muslimský teror, který střízlivě a korektně uvažující člověk musí odsoudit.

  0
  0
 4. Jaroslav Formánek
  22.11.2012 – 8 Kislev 5773 v 19:01 — Odpovědět

  Mně už to připadá jako vrchol světového idiotismu, Izraelci by se snad měli omlouvat, že jich zemřelo “tak málo”.

  0
  0
 5. Antonín Blažek
  22.11.2012 – 8 Kislev 5773 v 20:33 — Odpovědět

  Nějaký měsíc již nesleduji zprávy. Dnes jsem udělal vyjímku. Na novinkách jsem se dozvěděl, že Izrael úspěšné zneškodnil “rakety” vystřelené do jeho vzdušného prostoru. Tak o co jde. Stát Izrael se díky technologické převaze ubránil. Při tom nemusel nějak významně ohrožovat životy svých vojáku pří vedení nesmyslného pozemním útoku. Mír bude nejspíše na nějakou chvíli zase nastolen. No a nikdo ve Světě nemůže vinit vojáky z genocidy obyvatel Gazy.
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0
 6. Antonín Blažek
  22.11.2012 – 8 Kislev 5773 v 21:03 — Odpovědět

  ad3) Karel79 No přiznávám, musel jsem si najít co “apologeta” znamená. To abych se nedopustil v odpovědi nějakého fópa.
  O Shekel.cz jsem se dozvěděl v nějakém odkazu na diskusích. Nezačal jsem zde chodit abych obhajoval nějakou věrouku, vyznání nebo náboženský směr ale abych se dozvěděl o věcech, které mě zajímají něco více i z jiného pohledu.
  Nejsou zde zde žádní svatouškové ale na druhou stranu ani vyložení hulváti. No a kdo má dojem, že obhajují islám nebo muslimy no nechť si to myslí. Mi z Gazy na hlavu rakety nelítají. Nebouchají mi autobusy pod zadkem… Tak mám na dění na Blízkém východě trošinku odlišný pohled než ti co tyto věci zažívají.
  Já mám zase jiné problémy a vím, že je třeba někdy vzít do ruky zbraň a své zájmy, pokud to není možné jinak, hájit násilnou cestou. No prostě na hrubý pytel hrubá záplata. Tak to pravil i můj táta.
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0
 7. Antonín Blažek
  22.11.2012 – 8 Kislev 5773 v 21:12 — Odpovědět

  ad2)Refael Židé válči už vice něž půl století. Kdyby utočili po vzoru Sovětů za Druhé světové války nebo způsobem odkoukaným od některých muslimu tak by problém státu Izrael dávno neexistoval. Na Blízkém východě by již hezkou řádku let žádný Žid ani žid nežil.
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0
 8. Antonín Blažek
  22.11.2012 – 8 Kislev 5773 v 21:19 — Odpovědět

  ad4)Jaroslav Formánek Izrael se nemusí za nic omlouvat jen nesmí zabíjet více než je pro jeho obranu nutné.Izraelský voják, jakkoliv naštvaný, se nemůže v Gaze chovat jako “bouchal” (magor myslivec) v bažantnici střílející i na bažanta ve voliéře.
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0
 9. Jaroslav Formánek
  23.11.2012 – 9 Kislev 5773 v 11:01 — Odpovědět

  Hmmm. Chovat se může, jak chce, stejně ho (vojáka) média dokreslí dle libosti a arabové si budou rvát vlasy nad “brutalitou režimu”.

  0
  0
 10. Antonín Blažek
  23.11.2012 – 9 Kislev 5773 v 13:14 — Odpovědět

  ad9)Jaroslav Formánek No, souhlas ale co brání například “pracovníkům” redakce Shekel.cz zveřejnit něco více z Izraele než jen to čím nás krmí oficiální média. Stačily by odkazy (pokud možno s titulky v češtině).
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Pozvánka na akci KKL-JNF ČR

Další článek

Pozvali mne na demošku …