Zdroj: idnes.cz

Je to frajer, pokřikují  s jásotem grázlíci  propouštění z ústavů s určitou ostrahou.  A tím frajerem mají pochopitelně na mysli  to ješitné „cosi“, co už deset let sedí na Hradě, aby nás přesvědčilo, jak vlastně prezidenta vůbec nepotřebujeme…

Nechci se o starouška otírat přespříliš. On se do něj teď  asi pustí každý druhý blogger. Takže to podstatné –  že jde o další  a zcela účelový ješitův truc, že je pošetilé oslavovat dvacet let samostatnosti výsměchem právu, anebo že děda nemá na „Odcházení“, a tak se pouští do „Zametání“, to asi cítí a bude glosovat každý. Zbytečně tedy vylévat vodu, které je dost.

Rád bych se ale podíval na hořký smutek Klausova frajerství.  Musí to pro něj být skutečně obrovské utrpení být tak dlouho (celých deset let!!) po Havlově odchodu z trůnu pouhou šedou myškou sepisující rok co rok svoje Paměti, sloužit leda jako česká  kuriozita na globalizačních summitech a žít den co den po zbytek života s mindrákem, že ho Havel vždycky a ve všem přezáří, přesvítí a ztrapní. Že je jen pragmatická a morální nula. Že pomine. Že je vlastně už dávno mrtvý zaživa.

Proto se jako král (nebo spíš králík) se žlučovými kameny obklopuje dvorními šašky, kteří mu to kýžené zrcadlo nastavují. A dokonce kromě zrcadla nastavují i svoje obličeje a zadky výsměchu  a kopanců lidí zezdola z Jeleního příkopu, když s pokornou arogancí  tlumočí myšlenky a sny pana Ješity jako svoje.

V souvislosti s novoroční amnestií , kterou tenhle „frajer“ nabídl svým obdivovatelům, nelze nevzpomenout tu nešťastnou Havlovu.  Vždyť chladně a střízlivě vzato je  ta Ješitova  společensky méně nebezpečná. Maličko se zvedne pouliční kriminalita, pár skutečných grázlíků se spokojeně otřepe, ale  nikdo asi neublíží žádnému miminu….  Ole je skutečně tak společensky bezzubá?  Z pohledu nebes (či morálky a logiky) je daleko horší.

Ta Havlova mohla být totiž  dokonce i nakrásně populistická. Ale mohla být taky především naivní. Ten člověk (a to slovo píšu s obrovskou úctou) věděl, co to jsou za svoloč komunistické kriminály. Ta dnešní je špinavá a ulepená mindrákem. Mindrákem stylu : „Zase plivnu na Havla!“

Je ale ještě daleko horší.  Zloděj per tu vypouští nejen zlodějíčky, kteří ho za „frajera“ považují a deklarují  mu obdiv jenom těch prvních deset metrů od vězeňské brány, ale  osvobozuje i kostlivce z devadesátých let, jejichž odsouzení a vyřešení by pomohlo našim duším přesně k tomu, co nám Havel poskytoval. Navzdory jeho krátkým kalhotám a zahýbaní Olze.  On totiž  věřil na morálku. A na odvahu k pravdě.

Klaus neposkytuje nic. On se jenom mstí. Zákeřně, dlouho. Jako žlučník anebo slinivka. Číhá, nezapomíná a potom udeří.

Co ho z toho usvědčuje?  Gasparovičova amina, která pochopilelně není tak sofistikovaná jako Klausova a zahrnuje vlastně jen pár případů. Ale jako to symbolické prezidentské plácnutí do vody přesně stačí… Dále  Klausovo totálně nehorázné tvrzení při intronizaci nového vrchního soudce, že doufá, že soudy (podle Klause nenávidění soudcokrati, kteří z něj udělali blbce) budou „napříště soudit spravedlivě“. (Mezi řádky zašveholeno: Proto dávám amnestii, protože jste to pokazili, pánové…).

Jak si může ten stařík, tolik se ohánějící demokratickými principy a hlavně politickou korektností dovolit takové obrovské faux pas? Pan Mindrák naznačuje, že soudy soudí špatně!! Aniž by  si počkal na to, kde je  ne-li pravda tedy alespoň morálka? Jenom mentoruje? Anebo opravdu zametá? Jiná svá pera, jiné turnikety, jiné své prohry ?

V souvislosti s oběma „aminami“ se pak nabízí ještě jedno srovnání. A díky němu by nám mělo být ješitného dědečka líto víc, než chudáka Jóba z bible. Vždyť on, lidsky i politicky vyšeptalý jako vyšisovaný barchet, fakt žije už  celých deset let v příšerných mukách… Nikdy tu nebudeme mít Klausovo letiště, Klausovu knihovnu si musí, chudák,  koupit sám stejně jako svoje Sebrané spisy…  A co je úplně nejhorší  – za jeho lafetou nepůjde skoro nikdo. S výjimkou jeho nejbližších (což je pro mne svaté a nechci se tomu usmívat). A pak už jen  pár klasických plaček, fotografů a stafáže státních funusů. Ale tomuhle „frajerovi“ nepůjdou poděkovat ani ti, co teď během ledna za vrátnicemi věznic jásájí…

Ano je to frajer. Ale ubohej, svíjející s závistí a zatraceně smutnej frajer.

Přečtěte si také od autora: Klaus má svatou pravdu…

Autor: Jaroslav Achab Haidler

10 Komentářů

 1. plan-9
  3.1.2013 – 21 Tevet 5773 v 06:23 — Odpovědět

  no doufejme, ze pristi prezident nebude takovej …..
  pral bych si, aby byl proevropsky a socialnejsi …. vlastne bych bral dientbiera.

  0
  0
 2. gugi
  3.1.2013 – 21 Tevet 5773 v 10:22 — Odpovědět

  Za současné krizové situace (hospodářské a sociální napětí) je amnestie sabotáží, zlomyslností a naschválem o to nebezpečnějším, že se toto rozhodnutí tváří být aktem humanity… Zcela Kikinu chápu: co možná nejvíce zasmradit místnost, ze které musí odejít a pak za sebou ještě velice hlasitě prásknout dveřmi… ☻☻

  0
  0
 3. ELF
  3.1.2013 – 21 Tevet 5773 v 22:22 — Odpovědět

  Achabe, tleskám Vám za odvahu. Lépe by charakter morální trosky z Hradu nikdo nenapsal. Děkuji Vám, hned posílám Váš text všem přátelům.

  0
  0
 4. Tony
  4.1.2013 – 22 Tevet 5773 v 00:33 — Odpovědět

  Amnestie prezidenta republiky ze dne 1. 1. 2013

  Čl. I

  Prominutí a zahlazení některých nepodmíněných trestů

  (1) Promíjím nevykonané nepodmíněné tresty odnětí svobody nebo jejich zbytky, pokud byly pravomocně uloženy před 1. lednem 2013 ve výměře nepřevyšující jeden rok.

  (2) Promíjím nevykonané nepodmíněné tresty odnětí svobody nebo jejich zbytky, pokud byly pravomocně uloženy před 1. lednem 2013 a pokud osoba, které byl trest uložen, dosáhla či v roce 2013 má dosáhnout věku 75 let a zároveň jí byl uložen trest ve výměře nepřevyšující 10 let.

  (3) Na osoby, kterým se promíjí trest podle odst. 1 a 2 se hledí, jako by odsouzeny nebyly.

  Čl. II

  Zastavení trestního stíhání

  Nařizuji, aby bylo zastaveno pravomocně neskončené trestní stíhání, s výjimkou trestního stíhání proti uprchlému, od jehož zahájení k 1. lednu 2013 uplynulo více než 8 let, pro trestné činy, za něž trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody nepřevyšující deset let.

  Čl. III

  Zmírnění některých nepodmíněných trestů odnětí svobody

  (1) Promíjím s podmínkou, že se osoba, které byl trest prominut, nedopustí trestného činu v době odpovídající lhůtě pro zahlazení odsouzení, nepodmíněné tresty odnětí svobody uvedené v odstavci 2 a 3 tohoto článku.

  (2) Promíjím nevykonané nepodmíněné tresty odnětí svobody nebo jejich zbytky, pokud byly tyto tresty pravomocně uloženy před 1. lednem 2013, pokud byl uložen trest nepřevyšující 24 měsíců a zároveň nebyl trest uložen

  a) za zločin, při němž byla způsobena smrt nebo těžká újma na zdraví, nebo

  b) za zločin proti životu a zdraví, proti lidské důstojnosti v sexuální oblasti, anebo proti rodině a dětem, nebo

  c) osobě, která kromě trestné činnosti, o níž se rozhoduje podle tohoto článku, byla v posledních pěti letech před 1. lednem 2013 odsouzena k nepodmíněnému trestu odnětí svobody nebo která byla v posledních pěti letech před 1. lednem 2013 propuštěna z výkonu trestu odnětí svobody, pokud se na ni nehledí, jako by odsouzena nebyla.

  (3) Promíjím nevykonané nepodmíněné tresty odnětí svobody nebo jejich zbytky, pokud byly pravomocně uloženy před 1. lednem 2013 a pokud byl uložen trest ve výměře nepřevyšující 36 měsíců a zároveň osoba, které byl trest uložen, dosáhla či v roce 2013 má dosáhnout věku 70 let.

  (4) Jestliže prominutí trestu podle tohoto článku nelze vztáhnout na celou trestnou činnost, za niž byl uložen úhrnný nebo souhrnný trest, neužije se ho ani zčásti.

  Čl. IV

  Prominutí dalších trestů

  (1) Promíjím podmíněně odložené tresty odnětí svobody pravomocně uložené před 1. lednem 2013 osobám, které

  a) dosáhly či v roce 2013 dosáhnou věk 70 let,

  b) osobám, kterým byl trest uložen ve výměře nepřevyšující dva roky.

  (2) Promíjím nevykonané tresty obecně prospěšných prací nebo jejich zbytky a nevykonané tresty domácího vězení nebo jejich zbytky, pokud byly tyto tresty pravomocně uloženy před 1. lednem 2013.

  (3) Na osoby, kterým se promíjí trest podle odst. 1 a 2, se hledí, jako by odsouzeny nebyly.

  Čl. V

  Společné ustanovení

  Trestným činem se též rozumí provinění spáchané mladistvým a trestem též trestní opatření uložené mladistvému.

  Václav Klaus
  Prezident České republiky

  0
  0
 5. NEC
  5.1.2013 – 23 Tevet 5773 v 10:59 — Odpovědět

  Velmi slabý článek, skoro až zamindrákovaný, takovéto štěkání Havlovce na Klause, typické a ohrané, pokud soudy neodsoudily někoho za 8 let, s jakou pravděpodobností by to dokázaly za 10, 15 let ?

  0
  0
 6. 5.1.2013 – 23 Tevet 5773 v 17:53 — Odpovědět

  ad 5) Nejde o síly článků, jde o otázky v nich obsažené. Lze vyloučit, že Ješita nemá mindrák, pamět jak slon a touhu mstít se? Komu tím dává ťafku? Soudcům, že si dovolili udělat z něj hlupáka a donutili ho, jmenovat i mladší čekatele, než hradní skřítek původně chtěl? O tom, že je to Havlovsky (protihavlovsky) míněno svědčil tuším Jakl, kterému to “Havlova amnestie byla tisíckrát horší” stříkalo z uší, sotva otevřel ret…
  Ale milý NEC – třeba se dočkáme velkého překvapení a dosluhující stařík se stane – maličko proti svých ješitným představám, ale přesto – “prezidentem sjednotitelem”. Sledujte, prosím, reakce veřejnosti…

  0
  0
 7. ELF
  7.1.2013 – 25 Tevet 5773 v 21:36 — Odpovědět

  Bravo, Achabe.

  0
  0
 8. Antonín Blažek
  8.1.2013 – 26 Tevet 5773 v 06:54 — Odpovědět

  Tento článek v sobě skrývá jednu zásadní nevyváženost. Neumožňuje diskusi. V. Havel je po smrti. A tak, o mrtvých jen to dobré. Tato obecně přijímaná pieta se nedodržuje jen u jiného pána, který chtěl Německo taky “jen na deset let”. Za deset let zem nikdo nepoznal. Němci se z toho desetiletého vládnutí, i při své mentalitě, vzpamatovávali hezkou řádku let.
  PF 2013 přejí Mayové

  0
  0
 9. 8.1.2013 – 26 Tevet 5773 v 14:33 — Odpovědět

  ad 08) Dovolím si jen zcela na okraj poznamenat, že podle (nejen) tradice, ale i podle našich vlastních zkušeností existuje také kategorie “mrtvých zaživa” … a ted nemám na mysli jen seriály o zombících :) — Glosy většinou diskuzi skutečně příliš neumožňují, jelikož “pouze” glosují, ale nevěřím, že nelze diskutovat o průvodních znacích původních pohnutek amnestie, které vysílá Hrad a které naopak vysílají lidé … (Kdyby už o diskuzi mělo kráčet, což bych uvítal :)

  0
  0
 10. Antonín Blažek
  11.1.2013 – 29 Tevet 5773 v 08:34 — Odpovědět

  Proč udělil X. Klaus amnestii na konci svého volebního období nevím. Mnohým amnestovaným asi zkomplikoval život. Venku je nečeká nic dobrého. Nemají práci. Nemají kde spát. Co jíst…
  z mého pohledu amnestie V. Havla znemožnila potrestání komunistického zločince, který mi 17. listopadu 1989 nechal vypálit živnost – soukromé povoznictví umístěné v hájence Janečkovice 235 na Čeladné.
  Jak zasáhna do mého života amnestie V. Klause ještě nevím. O amnestii jsem požádal Prezidentskou kancelář asi před dvěma léty. Nebylo to z důvodu že bych něco nezákonného provel, spíše naopak. Zamezil jsem páchání trestné činnost na které se významně podíleli i policisté Policie ČR. Policajti mě bezdůvodné vozili po vyšetřeních na vyšetření na psychiatrii. Řekl jsem si, využiji ji všech zákonných, které nám dává právní řád v tomto popřevratové satanově režimu. K kanceláře jsem obdržel zamítavé stanovisko odůvodněné tím, že prezidentská milost je vyjímečný počin a uděluje se jen po zralé úvaze.
  Nebudu to zdržovat. Soud mě pro trestný čin prvně odsoudil. Rozhodnutí satanových sluhů jsem napadl. Byl jsem zproštěn obvinění. Rozhodnutí jsem napal znova.
  Lidi kteří mě, s pomoci satanových sluhů otiskující své kostrče do erárních židli, chtějí podvodně připravit o majetek, nemohou jen tak beztrestně vyváznou. Proto jsem se rozhodl bez pomoci státu hájit svá práva.
  Ukončil páchanou trestnou činnost v našem domě. Naučil jsem bez pomoci policajtů zavírat spolumajitele domu v zimě balkonové dveře. Opravil jsem bez souhlasu spoluvlastníku domu kanalizaci a devastované prostory v našem domě. Byla to akce “krajní nouze”. Cíleně mě pomlouvali že se zápach šíří z našeho bytu. Policajti mě prvně stíhali pro trestný čin poškozovaní cizí věci. Pak to skončilo “jen” jako přestupek na Mě. ú. Města Frenštátu p.R.. Členy komise jsem při jednání nazval satanovými sluhy. Udělili mi pokutu 1000 Kč. Odvolal jsem se na kraj. Projednávání přestupku bylo zastaveno, pokuta smazána a celé věc vyšuměla do ztracena.
  A teď jsem zvědav zda celoplošná amnestie vyhlášená V.Klausem nezasáhne opět do mého života negativním způsobem.
  P.s. Odešel mi monitor na počítači. Byla porucha na našem internetovém připojení. Tak nevím křesťan by si řekl co jsem provedl že mě Bůh tak trestá. Já si ale říkám jak mohl monitor, zakoupený v počítačové herně ze 500 Kč, vydržet u nás ještě pět let v každodenního provozu.
  PF 2013 přejí Mayové

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Arabové v izraelské armádě

Další článek

"Souhlaste, nebo odejdětě!" říká Amirdor velvyslancům