Zdroj: Archiv

Já pitomec se se domníval, že Klaus na závěr své prezidentské kariéry – přece jen chce být velkorysý a tak dal amnestii…

Dnes už je jasné, že Klaus sice jistě vycházel z faktu, že v prezidentské funkci končí – ale místo mé naivní iluze o velkorysosti,  se pragmaticky rozhodl “uklidit” – nebo zamést stopy.  Za celým svým funkčním obdobím.

A v takovém uklízení je amnestie zcela bezkonkurenční. Naprostý klid. Nikdo jen tak časem nevytáhne podezřelé a podivné kauzy z doby jeho dlouhého úřadování. A kdyby někdo přece jen něco vyštoural, může se s tím akorát píchnout do oka – amnestováno.

A kdyby nějaké ty drobty přece jen zbyly, na to má Václav Pero přichystané milosti.

A starou, dobrou, známou, paní Veseckou, by rád připíchnul vedle ombudsmana – aby tak nějak to krytí bylo kompletní.

Je to stejný úklid jako  byla politika Václava Klause. Nadutě sobecký, sledující své zájmy a považující jen své názory za ty platné. Ostatní jsou buď idioti nebo škarohlídi.

A mluvil li v posledním projevu o potřebě vrátit se k tradicím, pak měl možná na mysli i zlodějnu. Ta existuje  skutečně odjakživa, co svět světem stojí.

Další tradicí, ke které se hned sám vrátil – je ta, že Česko v posledních 50 letech řídila leckterá politická kreatura, časem si připadající jako všemožný mocnář.

Jedinou dobrou zprávou je, že ve své funkci končí.

Za dveřmi ovšem stojí poněkud podivná squadra kandidátů, kde například favorizovaný Zeman absolvoval s odcházejícím Václavem intenzivní společný kurs “tichého vládnutí”, kdy jediným zvukem bylo šustění kradených bankovek a mlaskot zúčastněných.

Autor: Jan Kraus

Zdroj: krausmagazin.cz

Přečtěte si k tématu: Zatraceně smutnej frajer

nebo také Interview s Janem Krausem

 

2 Komentářů

 1. Janek
  7.1.2013 – 25 Tevet 5773 v 08:30 — Odpovědět

  Dokonalá slova. Díky za ně.

  0
  0
 2. gugi
  7.1.2013 – 25 Tevet 5773 v 10:53 — Odpovědět

  Kikina nám předvedla názorný příklad toho, jak jeden vrtošivý stařík dokáže způsobit chaos v celé zemi. Názorný příklad, který má přivést veřejnost k úvahám buď o zrušení prezidentského úřadu, anebo o výrazném omezení jeho pravomocí…… Názorný příklad, který to silně zavařil příštím prezidentům. Kikina nám tím poslala jasný vzkaz: když nemohu být prezidentem já, tak vůbec nikdo, anebo nikdo s dosavadními pravomocemi.☻☻☻

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Jedwabné v pražském divadle

Další článek

Tak co vlastně oranžoví borci chtějí?