Zdroj: Archiv

Palestinské soudy budou trestat prodej palestinské půdy Izraelcům smrtí.

Informaci přinesla palestinská agentura Maan. Trest smrti zavedl soud palestinské samosprávy. Dosud mohli soudci udělovat pouze trest odnětí svobody, byť i doživotní.

Trest smrti přitom hrozí i za pouhý pokus o prodej pozemku. Soud chce tímto rozhodnutím chránit území, na kterém má v budoucnu vzniknout palestinský stát.

Trest smrti také musí potvrdit předseda palestinské samosprávy. Mahmúd Abbás však od svého nástupu do funkce (v roce 2004) vykonání trestu ani jednou nepotvrdil. Prodávající, kteří jsou považováni za zrádce, jsou tak velmi často popravováni nelegálně.

Izraelci kupovali půdu od Palestinců už koncem 19. století. Někteří Palestinci prodávají půdu židovským osadníkům i dnes. Samospráva však považuje izraelské osady na západním břehu jordánu za nepřijatelné a odmítá se smířit s jejich existencí.

Izrael by si rád ponechal části území přiléhající k jeho hranici výměnou za pozemky na jihu jeho území v odpovídající rozloze.

Autor: redakce Shekel.cz

 

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Schwarzenberg ujistil Liebermana o české podpoře Izraele

Další článek

Ekologické aspekty jaderné energetiky