Zdroj: reflex.cz

… ,řeknu to mírně, máme prezidenta hůře chodícího. Nic proti tomu. V dnešní moderní společnosti už naštěstí není podstatné, to co je ve svalech, ale co je v hlavě. A budou-li nám vládnout moudré hlavy, a je jedno jestli dámské nebo pánské a jestli z Hradu nebo ze Strakovky, tak je to jedině správně. Chápu, že pan Miloš Zeman má nějaký věk, ani jeho náchylnost k alkoholu a cigaretám není nic tajného. I když zde je nutno přiznat, že to zase o až tak velké inteligenci nesvědčí, ale budiž. Je to náš prezident a věřme, že z možných ten nejchytřejší.

Legendou se pomalu stává jeho zakopnutí na půdě České televize. To se stane každému, i tomu nejtrénovanějšímu sportovci. Ale ani ten nejneschopnější manažer za to nevynadá své asistentce, že ho na schod neupozornila, jak to předvedl nový pan prezident vůči své ochrance. A poté pokračoval, když ironicky děkoval celému svému okolí za “nepomoc” v této těžké životní situaci.

Pan prezident se rozhodl přestěhovat na Hrad. To je jedině správné a tento úmysl chválím. Není potřeba si již hrát na rétora lidu a bydlet s lidem v podhradí. To bylo účinné možná v době předvolební. Ale to zdůvodnění: je ztrátou času trávit dvě hodiny na cestě z Prahy Stodůlek na Hrad a zpět.

Použil-li bych jeho mluvu a slovník, tak bych řekl asi: Kdyby pan prezident byl vzdělán v internetových technologiích….., nebo kdyby si pan prezident prohlédl mapu …. apod. Takže jednoduchým zadáním Prahy Stodůlek a Pražského Hradu do map Googlu zjistíte, že tato cesta trvá autem 19 minut. Pan prezident již má své zkušenosti s policejní ochrankou, která ho na jeho milovanou Vysočinu vezla bez zapnutého majáčku rychlostí 160 km/hod. Arogance moci nastupuje. Věřím proto, že by to s policejními zapnutými majáčky zvládl i za minut deset. Ale opakuji, vítám, že bude bydlet na Hradě. Jenom to zdůvodnění směrem k podhradnímu plebsu si mohl odpustit.

Zdá se, že arogance a poučování každého, dále znevažování kdekoho bude nabírat na obrátkách. Je přeci odvoleno, tak už o nic nejde. Jenom se těším na výsledky předvolebních slibů. Pan prezident jistě ví, jak shodit tuto vládu, s čímž do voleb šel. Jistě budou všichni jeho voliči, kteří ho právě kvůli tomuto slibu volili, “potěšeni” výsledkem jeho snažení.

Autor: Tomáš Flaška

Přečtěte si také od autora: Máme nového prezidenta! Hurá!

10 Komentářů

 1. 31.1.2013 – 20 Shevat 5773 v 11:59 — Odpovědět

  BUDOUCI PAN PRESIDENT ZEMAN TO BUDE MIT V PRAZE TEZKE A TO I KDYZ BUDE OBKLOPEN SVYMI PRISLUHOVACEMA. JE IRONICKE ZE TENTO PAN VSEVED, KTERY SI PLETE CTNOSTI S LHANIM A POKORU SE SEBESTREDNYM CHOVANIM BUDE MIT JAKO HLAVNI SIDLO PRAHU. PRAHU, KTERA HO NEVOLILA A KTERA HO NEJEN ZE NERESPEKTUJE, ALE TAKE HO VUBEC NEMA RADA. NEJVICE SE OSOBNE BOJIM JEHO PRITELICKOVANI S RUSAMA, PROTOZE TI NAM NIKDY NIC DOBREHO KROME SVRABU, NESTOVIC A UKLADNEHO VRAZDENI NEPRINESLY.

  0
  0
 2. Erich
  31.1.2013 – 20 Shevat 5773 v 16:34 — Odpovědět

  Že Vám ta bolševická svoloč ale leží v žaludku:

  Když vypuklo 5. května v Praze povstání, chtěl generál Patton pokračovat v postupu na české hlavní město. Byl si vědom toho, že německá miliónová armáda, které velel Ferdinand Schörner, již neklade na západě takový odpor, jak sovětským vojskům tvrdě bojujícím na Moravě. Německá vojska se řídila pokynem Hitlerova nástupce admirála Dönitze, který řekl: “…Proti Angličanům a Američanům musím bojovat, pokud mi budou bránit v boji proti bolševikům.” Z politických důvodů však sovětské vedení další postup Američanů do nitra Čech zakázalo.

  7. května již boje prakticky ustaly, protože již předchozího dne se jednalo o kapitulaci německých vojsk. Alfred Jodl, který kapitulační jednání za Německo vedl, se snažil před sovětským zajetím uchránit co největší počet německých vojsk, takže Němci prakticky přestali klást Američanům odpor a snažili se spíše přejít k nim do zajetí. Američané tak mohli do 10. května obsadit zbytek území, které připadly do jejich sféry. Při osvobozování českého území padlo 116 Američanů, dalších 406 bylo raněných. Československo americké jednotky opustily (stejně jako sovětské) do listopadu 1945.

  Americké ztráty:
  http://www.fronta.cz/dotaz/pocet-padlych-americkych-vojaku

  Rumunské ztráty:
  http://www.fronta.cz/dotaz/ztraty-rumunske-armady-pri-osvobozovani-csr

  Sovětské ztráty:
  http://www.fronta.cz/dotaz/sovetske-ztraty-pri-osvobozovani-csr

  http://www.fronta.cz/dotaz/pocty-padlych-na-uzemi-csr

  Už se vidím, jak stojím před statisíci matek té bolševické sběře co tady padla či byla raněna a vykládám jim něco o svrabu, neštovicích a vraždění.

  Pro srovnání 1968:

  Ztráty: Ode dne vstupu vojsk na území Československa do konce roku zemřelo při střetech cizích vojáků s civilisty a dopravních nehodách zaviněných okupačními vojsky 108 Čechů a Slováků.[9] Invaze měla za následek také emigraci přibližně 300 000 lidí z republiky (70 000 okamžitě po invazi).[zdroj?] Sověti měli během invaze 96 mrtvých.

  http://cs.wikipedia.org/wiki/Invaze_vojsk_Var%C5%A1avsk%C3%A9_smlouvy_do_%C4%8Ceskoslovenska

  A pro další porovnání, operace USA v Panamě, nedávno v roce 1989

  http://cs.wikipedia.org/wiki/Invaze_Spojen%C3%BDch_st%C3%A1t%C5%AF_americk%C3%BDch_do_Panamy

  http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_invasion_of_Panama?oldid=374247733

  0
  0
 3. danny
  31.1.2013 – 20 Shevat 5773 v 17:53 — Odpovědět

  Erichu,tie statisice nepadli za nikoho,len za seba.A za zniecenie toho,kdo ich chcel znicit.Nas isto neoslobodzovali s pleziru.skus aj precita viktora suvorova.

  0
  0
 4. ELF
  31.1.2013 – 20 Shevat 5773 v 21:45 — Odpovědět

  Ať je dotyčný, jaký je,ať holduje alkoholu a cigaretám, ať je jeho slovník hoden slovníku hospod 4. cennové skupiny, budiž. Vše by se snad dalo vydýchat. Ale co nelze prominout,je absence morálních kvalit, rozhodl-li se být prezidentem. Nesmí lhát! A to se dotyčnému stává velmi často.

  0
  0
 5. Antonín Blažek
  31.1.2013 – 20 Shevat 5773 v 22:28 — Odpovědět

  ad2) Pražské povstání bylo produktem bezbřehé hlouposti. Východ i západ měli dohodnuté místa styku armád. Kdyby Sověti nebo západní spojenci překročili tyto dohodnuté linie hrozilo k plynulému přechodu do Třetí světové války.
  Co se týče obětí v 68 roce tak jich mohlo být daleko více. Sověti si zpočátku mysleli že jsou v Západním Německu. No a když mi nějakéj janek hodí na tank flašku s benzínem tak mu tu palici taky ustřelím.
  PF 2013 přejí Mayové

  0
  0
 6. Erich
  1.2.2013 – 21 Shevat 5773 v 09:54 — Odpovědět

  Ad 3. Danny do Suvorova nějak nemám odvahu. Jinak souhlas, ale to samé mohu říct i o politice USA a dalších. Je to krásně vidět z prohlášení Riceové:

  K Iráku se Riceová vrátila i při poledním setkání s novináři v tiskovém klubu. “Nešli jsme do Iráku, abychom ho demokratizovali,” prohlásila a použila příměr 2. světové války. Řekla, že USA nebojovaly proti Adolfu Hitlerovi, aby demokratizovaly Německo. “Do války vstupujete ve chvíli, kdy existuje bezpečnostní hrozba, a Saddám Husajn byl považován za ohrožení našich zájmů i bezpečnosti. Ale mnoho věcí jsme mohli udělat mnohem lépe,” dodala.

  http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/214272-riceova-kritizovala-chyby-usa-v-iraku.html

  Ale chci-li být alespoň trochu spravedlivý, těch cca 200 000 tisíc padlých duší bych neměl přehlížet. Já vím Afghánistán 1.5 mil mrtvých. Ale co Korea a Vietnam? Nedokážeme-li Rusům odpustit těch 200 mrtvých, tak jak se můžeme vyrovnat s Němci?

  0
  0
 7. danny
  2.2.2013 – 22 Shevat 5773 v 06:45 — Odpovědět

  samozrejme,je mi luto kazdeho predcasne ukonceneho zivota,nemalo by sa to stavat.Netreba sa divat na narodnosti,chrapunovi treba dat po papuli,ale nekopat do leziaceho.smile.A na obete treba pozerat ako sa to stalo.Pocas vojny milion mrtvych statistika,pocas mieru jeden mrtvy,tragedia.(Zda sa mi stalin).

  0
  0
 8. dada
  3.2.2013 – 23 Shevat 5773 v 17:10 — Odpovědět

  ad.2) Erichu, možná taky stojí za to připomenout, jak bolševik k moci přišel http://cs-magazin.com/index.php?a=a2007112056

  0
  0
 9. Erich
  4.2.2013 – 24 Shevat 5773 v 09:48 — Odpovědět

  Ad 8. Dado já vím. Proto mi přijde celkem slabomyslné, to neopatrné žonglování s pojmem kolektivní viny a s podněcováním nenávisti vůči všemu jinakému a zárověň k levicovému – víte asi k čemu směřuji.

  Takže západ poslal Rusům bolševickou revoluci v podobě dárkově zabaleného Vladimíra Iljiče, i korunky nelitoval, aby se tohle sémě ujalo. A teď se zříkáme zodpovědnosti, žaludeček se nám z toho zvedá, máme jen slova pohrdání – ale jen pro Rusa.

  Ale tohle si neodpustím: vpoměl jsem si, jak jsem do rýpal do Gugiho, že stejně jako v mých tak i v jeho žilách koluje krev předků Leninových ( obrazně )- já se tedy při té představě vesele šklebím.

  Ale teď vážně. Dado, ten scénář viz. váš odkaz, ale i nečekané následky, tak toto se neustále opakuje – ono to rozděl a panuj je tak moc lákavé.

  0
  0
 10. Erich
  4.2.2013 – 24 Shevat 5773 v 10:39 — Odpovědět

  Ad 8. Dado toto je tedy už úplně od tématu ale převelice zajímavé.

  Jsou lidé, kteří se nikdy nechtějí dohodnou na kompromisu, už jenom to slovo mají za vulgaritu, viz. ” vstup CIA a nová řešení” / 3 odstavec a pak změna s nástupem Nixona s Henrim Kissingerem.

  http://www.blisty.cz/art/67336.html

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Křížek na každé zdi

Další článek

Ukamenovat? Koho ale ?