Zdroj: Shekel

V Káhiře a Port Saídu vypukly nové násilnosti poté, co soud potvrdil rozsudky smrti pro jednadvacet fotbalových výtržníků.

Podle Káhirského soudu budou popraveni oběšením. Dalších pět lidí si v soudní síni vyslechlo rozsudek doživotního trestu odnětí svobody, zbývající z celkem 73 obžalovaných dostali nižší tresty.

Za svou roli v bitce na fotbalovém stadionu, během níž v loňském únoru zahynulo sedmdesát osob, byli rovněž odsouzeni dva policisté. Každý z nich stráví ve vězení 15 let.

Lidé, nespokojení s rozsudky, zapálili v Káhiře policejní klub a budovu fotbalové federace a znemožnili hasičům přístup k místům požárů.

Další demonstranti v Port Saídu pustili na vodu motorové čluny užívané k dopravě po Suezu, aby ztížili přistávání velkých lodí. Podle agentury Reuters vojenská policie pět člunů zajistila, ale nejméně dva další zůstávají na moři. Asi dvě tisícovky demonstrantů bránily trajektům převážet automobily.

Nepokoje zmítají Port Saidem už od 26. února, kdy rozsudky vešly poprvé ve známost. Tento týden bylo zabito nejméně osm lidí, z toho tři policisté.

Autor: reakce Shekel.cz

Zdroj: jpost.com

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Ulpan uvádí... Romány Avrahama B. Jehošuy

Další článek

Recenze: „Muslimské organizace v Německu, Rakousku a Švýcarsku“