Zdroj: Archiv

Ať už odebíráte plyn, elektřinu, platíte vodné, nebo vodné i stočné, většina z vás platí zálohově. Tedy měsíčně posílá nějaký paušál a jednou ročně přijde zúčtování tohoto paušálu podle skutečné spotřeby.

Na základě tohoto zúčtování vám pak dodavatel vypočítá měsíční zálohy na další rok. Je to skutečně podle spotřeby za poslední rok? Já si to naivně myslel, až mi Veolia otevřela oči.

Na zahrádku (ne u nás doma) máme přivedený vodovod. Na pozemku je vodoměrná šachta a tím to končí. Ventil je zavřený, potrubí zaslepeno. Roční účet nula. Již několik let. To už dokonce vyprovokovalo i vnitřní kontrolu od vodáren, kdy se domnívali že dochází k nějakému podvodu.

I účet za letošní rok byl v hodnotě nula. Ale zároveň přišel předpis záloh na další období 50 Kč čtvrtletně! Je to jednoduché, nepracují lidé, pracuje počítač. Počítač automaticky upraví výši záloh na další období o něco výše. Z toho se to pak buď vrátí, nebo nebudete příliš nadávat při případném zvýšení cen. Pokud se bude vracet, tak je to pro dodavatele vynikající zdroj příjmu. Půjčka s nulovým úrokem. No dámy a pánové, kdo z vás to má?

Takže se nenechte obalamutit. Pokud vám přijde předpis záloh na další období, zvedněte telefon a rovnou si je nechte snížit. U PRE to telefonicky funguje spolehlivě. A u ostatních to musí jít taky. Ve Veolii při mém telefonátu ani nezkoušeli nějaké zdůvodnění.

Autor: Tomáš Flaška

Přečtěte si také od autora: Zaspali bankéři dobu?

1 Komentář

  1. Jan
    29.9.2010 – 21 Tishri 5771 v 21:12 — Odpovědět

    nez komentare :))

    0
    0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

www.kosher-eshop.com

Další článek

USA tlačí na Izrael, aby zastavil výstavbu na západním břehu